Te fryzury komunijne będą królować w maju. Ekspertka zdradza trendy

2024-04-10 11:57

Niektórzy żartują, że komunia to małe wesele, bo liczba gości i rozmach przygotowań potrafią mu dorównać. Dziewczynki ubrane na biało nierzadko do stroju dobierają torebkę, zakładają biżuterię jakiej na co dzień nie noszą. Ekspertkę pytamy o to, jakie fryzury komunijne będą królować w tym roku.

Koniec z kokami i wiankiem z warkocza? Ekspertka zdradza komunijne trendy
Autor: Getty Images/mjakmama24.pl Koniec z kokami i wiankiem z warkocza? Ekspertka zdradza komunijne trendy

Miesiące przygotowań, czas spędzany na nauce modlitw, zamówienie miejsc w restauracji, tortu w cukierni, zaproszenie gości i zadbanie o najmniejsze szczegóły. Komunia dziecka to spore wyzwanie dla rodziców, nierzadko także finansowe.

Tym bardziej, że dzieci sporo na ten temat rozmawiają i dobrze wiedzą, czy koleżanki i koledzy z klasy będą mieć przyjęcie „z pompą” czy skromny obiad dla rodziny. W obu przypadkach, zwłaszcza dziewczynki, chcą tego dnia wyglądać wyjątkowo. Podpowiadamy, jak uczesać córkę.

Spis treści

  1. Te fryzury będą królować na komuniach 2024
  2. Ozdoby do włosów na komunię – żywe czy sztuczne?
  3. Umów córkę do fryzjera póki czas
Te prezenty na Pierwszą Komunię to przesada! Polacy odpowiadają #EwelinaPyta

Te fryzury będą królować na komuniach 2024

Wszystko wskazuje na to, że w zapomnienie odchodzą wszelkie ciasne upięcia takie jak koki czy wianki komunijne z warkoczy. Wiele dziewczynek specjalnie przed komunią zapuszcza włosy, więc skoro już są długie – najczęściej chciałyby, by ta długość została wyeksponowana.

Właśnie dlatego, wśród najmodniejszych uczesań tego seoznu raczej nie powinniśmy spodziewać się wymyślnych fryzur.

– W tym sezonie najmodniejsze są naturalne włosy, lekko podkręcone. Wszelkie fale i delikatne zdobienia – podkreśla w rozmowie z MjakMama fryzjerka i stylistka Magdalena Konarek.

Ekspertka nie wyklucza, że niektóre dziewczynki będą życzyły sobie dodatkowo warkocza lub delikatnego podpięcia, jednak zdecydowanie to będzie rok pod znakiem luźno puszczonych włosów.

Czytaj też: 150 gości, fotobudka i zespół na komunii Rutkowskiego Juniora. "Planowałam to już od 2 lat”

Ozdoby do włosów na komunię – żywe czy sztuczne?

Stylistka nie ma wątpliwości: zdobiąc komunijną fryzurę córki, zdecydowanie warto wybrać żywe kwiaty. Tym bardziej, że w maju dostępne są już konwalie czy stokrotki. Ich biały kolor pięknie komponuje się z jasnym strojem – w większości przypadków skromną sukienką bądź albą.

– Są unikatowe i wianuszek czy ozdoba zawsze wygląda z klasą – podkreśla Magdalena Konarek.

Nawet jeśli wybierając fryzurę komunijną postawimy na rozpuszczone włosy, one także będą wymagały choć niewielkiego utrwalenia. Tym bardziej jeśli chodzi o fale, które pod wpływem temperatury czy wilgotności powietrza mogą dość szybko się rozprostować. Umawiając córkę na czesanie warto zwrócić na ten fakt uwagę. Nasza ekspertka podkreśla, że w salonach fryzjerskich i drogeriach nie brakuje produktów utrwalających, które są nie tylko bezpieczne dla dzieci, lecz także nie zniszczą delikatnych włosów.

Stylistkę zapytaliśmy także o to, czy zetknęła się z jakimiś „szalonymi” pomysłami, jak okazjonalne farbowanie włosów na komunię. Na szczęście z takimi propozycjami pani Magdalena jeszcze się nie spotkała. Mamy nadzieję, że żadna dziesięciolatka nie uważa, by taki zabieg mógł być konieczny. W końcu do tej naturalnej dziewczęcej urody wzdychamy już jako dorosłe kobiety.

Umów córkę do fryzjera póki czas

Terminy na uczesania komunijne szybko się rozchodzą. Warto pamiętać, że wprawdzie komunie zazwyczaj odbywają się w niedziele, jednak ostatnio coraz częściej organizowane są także w soboty. Nic dziwnego – zainteresowanie dostępnością sal w restauracjach w maju jest ogromne, dlatego szuka się sposobów na to, by jakoś je rozładować.

Część salonów i fryzjerów działających mobilnie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i pracuje również w niedziele. – Termin czesania trzeba umawiać zazwyczaj miesiąc wcześniej – dodaje fryzjerka Magdalena Konarek. Jak podkreśla, często na komunie córek czeszą się również ich mamy. Warto wziąć to pod uwagę – grafik fryzjera nie jest w końcu z gumy i czekanie z zapisem na ostatnią chwilę, może skończyć się klapą.

Czytaj też: Jaki prezent na komunię dla dziewczynki wybrać? Oto 10 super propozycji