Przecieki z egzaminu ósmoklasisty. Wszyscy mówią tylko o jednej lekturze

2023-05-23 8:58

23 maja rozpocznie się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, najważniejszy test dla uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej. Przyszli absolwenci szukają informacji o przeciekach i sprawdzają, jaka lektura może pojawić się na egzaminie. Wiele wskazuje na jeden tytuł.

Egzamin ósmoklasisty: przecieki z języka polskiego
Autor: Piotr Lampkowski / SUPER EXPRESS Egzamin ósmoklasisty: przecieki z języka polskiego

Egzamin ósmoklasisty to cykl testów wiedzy, które uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej muszą napisać, by otrzymać świadectwo i wziąć udział w rekrutacji do szkół średnich. W tym roku egzaminy odbywają się 23-25 maja: z języka polskiego, matematyki i z nowożytnego języka obcego.

Pierwszego dnia uczniowie napiszą egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Egzamin potrwa 120 minut — rozpocznie się o godz. 9.00 i skończy o 11.00. Ci, którzy posiadają stosowne zaświadczenie o dysleksji, słabo słyszą, słabo widzą, mają zespół Aspergera, dostaną dodatkowe minuty na rozwiązanie zadań i napisanie pracy pisemnej — nawet do 60 minut.

Wszyscy mówią o jednej lekturze

Tak jak przed każdym egzaminie, uczniowie zastanawiają się, co może pojawić się na arkuszach egzaminacyjnych w tym roku. Internet zna odpowiedź — jak wynika z Google Trends, wiele wskazuje, że rozprawka może dotyczyć "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. To byłoby spełnienie marzeń dla wielu uczniów, ponieważ lektura ta cieszy się dużą popularnością wśród uczniów, napisana jest barwnym językiem i opowiada o wydarzeniach o wiele bliższych młodzieży niż powstanie listopadowe lub styczniowe.

Co będzie na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego?

Niestety, nie ma żadnej pewności, że lektura ta rzeczywiście pojawi się na egzaminie. Arkusze przygotowywane są w ścisłej tajemnicy i nie ma możliwości, by wyciekły do sieci. Wszystkie publikowane w internecie testy reklamowane jako prawdziwe arkusze z tegorocznego egzaminu, są oszustwem. Trendy wyszukiwań warto jednak sprawdzać, by w ostatniej chwili powtórzyć sobie materiał przed egzaminem.

O tym, jakie będą musieli rozwiązać zadania w tym roku i jaki będzie temat rozprawki, ósmoklasiści dowiedzą się 23 maja o godz. 9.00. 

Czytaj: Czy egzamin ósmoklasisty jest trudny? Sprawdzamy, czy można go nie zdać

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza