Przeraziła się, gdy odebrała kubek swojej córki z przedszkola. „Korzystała z niego wiele miesięcy”

2022-06-30 10:31

Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się swoim wstrząsającym odkryciem. Niedawno otrzymała z powrotem kubek 360 stopni, z którego przez kilka miesięcy korzystała jej córka w przedszkolu. Gdy zdjęła wieczko, okazało się, że jest pod nim mnóstwo pleśni. Teraz przestrzega innych rodziców i apeluje, by sprawdzać stan czystości kubków pozostawianych w tego typu placówkach.

Przeraziła się, gdy odebrała kubek swojej córki z przedszkola
Autor: Getty images/TikTok @danit___ Przeraziła się, gdy odebrała kubek swojej córki z przedszkola

Kubek 360 stopni nie jest łatwy do mycia. Trzeba rozebrać go na części pierwsze i dokładnie umyć uszczelkę, która zapobiega wylaniu się napoju z kubka.

O ile rodzic, który kupuje tego rodzaju naczynie, zna jego instrukcję obsługi i stara się za każdym razem czyścić kubek jak należy, to już personel przedszkoli czy żłobków może nie być świadomy, jak to należy robić. "Upewnij się, że kubek 360 stopni twojego dziecka jest odpowiednio czyszczony" – apeluje tiktokerka.

Przeczytaj także: Ten kubek dla niemowląt polecają specjaliści

Rozszerzanie diety - wywiad z dr inż. Joanną Neuhoff-Murawską

Czarna pleśń na całej uszczelce kubka 360 stopni

Użytkowniczka o niku @danit pokazała na filmiku, jak wygląda po rozkręceniu kubek jej córki, z którego korzystała dziewczynka przez kilka miesięcy codziennie przez cały dzień. To, co odkryła przeraziło ją. Cała uszczelka i wieczko kubka pokryte były czarną, lepką pleśnią, co wskazywałoby na to, że kubek nigdy nie był prawidłowo rozkręcany do mycia.

Co ciekawe córka tiktokerki miała od jakiegoś czasu nawracające problemy z kaszlem niewiadomego pochodzenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że jego przyczyna została właśnie odkryta.

Mama dziewczynki nie ma pretensji do pracowników przedszkola, ale radzi innym rodzicom, by sprawdzali, co dzieje się z kubkami ich dzieci, które zostawiają w placówkach.

„To nie jest post „Jestem zła z tego powodu”, tylko próba uświadomienia tych, którzy z nich korzystają i też nie wiedzą, że może tak się dziać” – napisała @danit.

Jak zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości?

Pod filmem wywiązała się dyskusja wśród rodziców, co zrobić, by do podobnych sytuacji nie dochodziło. Padł pomysł, że najlepiej taki kubek codziennie zabierać do domu i samemu go myć. Jedna z obserwatorek przyznała, że w ich przedszkolu właśnie tak się robi i to się najlepiej sprawdza.

Inni radzili, że w przypadku, gdy zostawiamy tego typu kubek, powinniśmy poinstruować personel placówki, jak prawidłowo powinno się go rozkręcać do mycia. Każdy rodzic może przecież przynieść inny model kubka, a personel nie musi znać, jego instrukcji obsługi.

Przeczytaj: Jak zachęcić dziecko do picia wody? Co, gdy kilkulatek odmawia picia wody?