Ratował się przed upadkiem chwytając za huśtawkę. Okazała się śmiertelną pułapką

2023-09-13 15:19

10-letni Lewi bawił się z kolegami na drzewie - w pewnym monecie stracił równowagę. Chcąc się ratować, chwycił się liny huśtawki zawieszonej na konarze. Niestety ta niefortunnie zaplątała się w ogół jego szyi i chłopiec zawisł na niej. Na pomoc mu ruszyli koledzy i przechodnie.

Ratował się przed upadkiem chwytając za huśtawkę. Okazała się śmiertelną pułapką
Autor: Getty images/ FB @Daily Mail Ratował się przed upadkiem chwytając za huśtawkę. Okazała się śmiertelną pułapką

Mimo interwencji wielu osób i szybkiego wezwania karetki pogotowia, Lewi zmarł trzy dni później w szpitalu – 3 września. Powodem było niedotlenienie mózgu. 44-letni Nigel Sullivan, załamany tata na łamach „Daily Mail” podziękował wszystkim zaangażowanym w walkę o życie ukochanego syna. „Chcę podziękować wszystkim, którzy próbowali pomóc Lewiemu – dzieciom, które były z nim, gdy to się stało, a nawet niektórym przechodniom. Wiem, że jeden z nich próbował mu pomóc przez prawie 20 minut, zanim przyjechała karetka” – powiedział.

Policja wykluczyła udział osób trzeci w tej tragedii. Świadkowie twierdzą, że to był nieszczęśliwy wypadek. Rozprawa w sądzie została odroczona do maja przyszłego roku, by do tego czasu przeprowadzić pełne śledztwo.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Niewyobrażalna strata. „Był moim synem i przyjacielem”

„Mieć takie dziecko to marzenie każdego ojca” – napisał zrozpaczony tata na Facebooku tuż po śmierci Lewiego. W hołdzie podkreślił, że jego dziecko było „zabawnym, kochającym i opiekuńczym” synem, z którym łączyła go niesamowita więź.

„Byliśmy jak ojciec i syn, a jednocześnie byliśmy przyjaciółmi” – wspomina Nigel Sullivan.

Jego syn był fanem rugby i motocykli, uwielbiał także jazdę ciężarówkami. Jego tata prowadzi firmę przeprowadzającą roboty ziemne, więc chłopiec miał częste okazje jeździć dużymi samochodami.

Lewi mieszkał z tatą, macochą i dwoma braćmi. Jego śmierć to ogromny cios dla całej rodziny.

Kolejny wypadek na placu zabaw w Oleśnicy. „Huśtawka do robienia z dzieci niepełnosprawnych”

Źródło: Daily Mail

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza