Ratuj pszczoły razem z YOPE i Fundacją Łąka

2019-08-02 9:14
warsztaty wspieraj pszczoły
Autor: materiały prasowe

Już w najbliższy weekend możecie wziąć udział w warsztatach, z których dowiecie się, jak chronić pszczoły, których jest w Polsce coraz mniej i jak budować domki dla tych pożytecznych owadów. A wszystko to w samym centrum Warszawy! Warsztaty organizuje marka YOPE i Fundacja Łąka.

Pasaż Wiecha to nowe centrum miejskich aktywności, gdzie przez całe wakacje czekają na Was wykłady, warsztaty, koncerty na żywo, pokazy filmów oraz wystawy. Tutaj właśnie stanął nasz unikalny pop-up store YOPE, w którym można kupić kosmetyki z serii Kwiat Lipy,  stworzonej z myślą o pszczołach.

Część dochodu ze sprzedaży tych produktów trafi do Fundacji Łąka, która wysiewa tysiące metrów kwadratowych łąk w polskich miastach. Wszystko po to, aby zapewnić dom milionom owadów.

W tym roku do zakupów dołączona jest saszetka z nasionkami, dzięki którym można stworzyć własną kwietną łąkę w ogrodzie lub na balkonie. Już dziś możecie wstąpić do klubu przyjaciół pszczół #beeYOPE.


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o pszczołach i o ich ochronie, zapraszamy w dniach 03.08, 11.08 i 12.08 na bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych, organizowane przez YOPE i Fundację Łąka. Podczas spotkań posłuchacie opowieści Wam o łąkach, żyjących w nich owadach i o tym, co, dlaczego i gdzie siejemy.

Zachęcamy także do aktywnego wspierania m.in. pszczół z gatunku murarka ogrodowa, która zasiedla ogrody, sady i łąki. Podczas warsztatów wykonacie dla niej i pozostałych zapylaczy proste domki z trzciny i butelek. Będzie je można zabrać i powiesić w bliskim sobie miejscu - pamiętając, aby, gdy się zużyją, naprawić je lub poddać recyklingowi.


Na warsztaty zapraszamy:
03.08.2019 ( sobota) , godz. 11.00, 12.00 – warsztaty bez zapisów
11.08.2019 ( sobota) , godz. 11.00, 12.00 – warsztaty z zapisami
12.08.2019 ( niedziela), godz. 14.00, 15.00 – warsztaty z zapisami

Więcej informacji i harmonogram wydarzeń znajdziecie na stronie : www.warssawajunior.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE