Rodzice łapią się za kieszenie. "Kot - Kiełbasa" to kolejny król wakacyjnych straganów

2023-08-22 16:25

To niesamowite, jak media społecznościowe wpływają na trendy dotyczące nieco starszych dzieci. Wyjątkowo miękkie pluszako-poduszki jednej z marek zasypały YouTube'a i TikToka, a wraz z nim stragany w wakacyjnych miejscowościach. To już kolejny tegoroczny trend.

Kot Kiełbasa
Autor: Archiwum prywatne Kot - Kiełbasa to kolejny trend wśród dzieci.

Dziecięce zabawki od zawsze podlegały modzie. W ostatnich latach te trendy zmieniają się jednak w zastraszającym tempie. Nie tak dawno, każde dziecko chciało mieć "odstresowującą" zabawkę typu pop-it. Moda ta utrzymywała się przez dwa trzy lata i miała się bardzo dobrze. W tym sezonie jednak, sklepikarze mają prawdziwe żniwa, bo w modzie dziecięcej jest kilka zabawek, będących marzeniami maluchów. To gęś Pipa, kapibary, ale też... Kot Kiełbasa.

O ile Pipa i Kapibary są modą z TikToka, to Kot Kiełbasa jest już trendem wykreowanym przez twórców z YouTuba, którzy swego czasu licznie współpracowali z drogą marką pluszaków. 

Dowiedz się: 20 zł za warkoczyk nad polskim morzem. Rodzice nie chcą przepłacać, więc powstaje nowy trend

Gęś Pipa robi furorę nad Bałtykiem

Moda na Kota - Kiełbasę

Kot – Kiełbasa to nowy element dekoracji dziecięcych pokoi, którego polskie dzieci przywożą z wakacji. Skąd ta moda? 

Jakiś czas temu, twórcy internetowi mocno rozpromowali w swoich kanałach zabawki Squishmallows - super miękkie zabawki kolekcjonerskie, z przyjemną pianką w środku, które z powodzeniem pełnią funkcję poduszek.

Stylizowane na właśnie te pluszaki zabawki można było kupić nieco taniej na straganach w miejscowościach turystycznych już w okresie feryjnym. Oryginalnego pluszaka o wysokości 20 cm kupimy za około 50 zł, a takiego niemarkowego za 20-30 zł. 

Oryginalne - jeszcze droższe

W podobnym trendzie, co Squishmallows, powstała marka Mewaii, posiadająca równie miękkie zabawki, a wśród nich linię nazwaną "Looooong Family". Zabawki przedstawiają zwierzątka, głownie kotki, w specyficznym, wydłużonym kształcie. Stąd właśnie nazwa "Kot-Kiełbasa".

Takiego oryginalnego kotka o długości 90 cm, kupimy za około 100 zł. Na straganach, wybierając "podróbki" długiego kotka, zapłacimy sporo mniej, choć wciąż dużo - 50-70 zł. 

Wygląda na to, że tegoroczna moda "straganowa" stworzyła nie jeden, a aż trzy trendy. Aż strach pomyśleć, co będzie w przyszłym roku... A wiadomo, że chińscy producenci udźwigną niejedno i z chęcią wyprodukują w przyszłym roku kolejne zabawki, na które będziemy wydawać pieniądze. 

Kot Kiełbasa
Autor: Archiwum prywatne Kot Kiełbasa
Kot Kiełbasa
Autor: Archiwum prywatne Kot Kiełbasa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza