Rusza kolejna edycja kampanii The Point „Świadome macierzyństwo. Ciąża i dziecko”.

2019-11-08 13:15

Kupując specjalny dodatek tematyczny Gazety Wyborczej, śledząc portale poświęcone tematyce zdrowotnej oraz strony dedykowane mamom dowiesz się, jakie są skutki zakażenia meningokokami, dlaczego grypa może być groźna dla mamy w ciąży i zdobędziesz wiele innych cennych informacji.

kampania świadome macierzyństwo
Autor: materiały prasowe

W kolejnej odsłonie kampanii edukacyjnej „Świadome Macierzyństwo. Ciąża i dziecko” jej twórcy chcą kontynuować temat odpowiedzialnego podejścia do planowania ciąży, poszerzania wiedzy w zakresie zdrowia, pielęgnacji i rozwoju niemowlęcia i starszego dziecka oraz spełniania się kobiety i mężczyzny w rolach mamy i taty.

Będą również poruszać kwestię zdrowia przyszłej mamy, nierozłącznie związaną ze zdrowiem  malucha. Wiedza o tym jak powinna dbać o siebie kobieta, zarówno planująca ciążę, oczekująca dziecka oraz taka, która już jest mamą, to także podstawa zdrowia i prawidłowego rozwoju niemowlęcia i dziecka. Warto zatem edukować w tym zakresie rodziców i osoby im najbliższe, które często uczestniczą w opiece nad maluchem.

Kampania edukacyjna „Świadome macierzyństwo. Ciąża i dziecko” została przygotowana we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka, Polskim Towarzystwem Ginekologów i Położników oraz Polskim Towarzystwem Położnych.

Kampanię "Świadome Macierzyństwo. Ciąża i dziecko” można śledzić tutaj.