Salmonella w słodyczach uwielbianych przez dzieci, firma wycofuje produkty z Polski. Na które uważać?

2022-04-07 9:25

Firma Ferrero wycofuje z rynku kilka swoich produktów. Wszystko dlatego, że w belgijskiej czekoladzie, która jest ich głównym składnikiem, wykryto salmonellę. "Jajko niespodzianka" już zostało wysofane z brytyskiego rynku. Zatruło się tam bowiem 63 dzieci, większość poniżej 5 roku życia. Sytuacja dotyczy też Polski, choć nasze Kinder Niespodzianki są "bezpieczne". Na jakie produkty więc uważać?

salmonella w popularnych słodyczach
Autor: Getty Images

W Wielkiej Brytanii wycofane ze sprzedaży zostaną produkty z datą ważności pomiędzy 14 lipca a 18 września 2022 roku. Chodzi o Kinder Surprise 20g i Kinder Surprise 20g x 3 opakowania, a także Kinder Shokobons i Kinder Surprise Maxi 100g. 

W Polsce jednak, klasyczne "Jajka Niespdzianki" produkowane są w naszej rodzimej fabryce w Belsku Dużym, więc problem salmonelli ich nie dotyczy. Prewencyjnie jednak, firma Ferrero zdecydowała o wycofaniu innych produktów, które powstają z belgijskiej czekolady, w których hipotetycznie może znajdować się salmonella. 

Dowiedz się także: Zatrucie pokarmowe u dziecka - co robić w przypadku zatrucia pokarmowego u dziecka [PORADY]

 - Problem dotyczy produktów zrobionych z belgijskiej czekolady, zatem nie musimy wycofywać produktu w Polsce. Natomiast z uwagi na zgłoszone na Wyspach przypadki salmonelli, choć nie ma potwierdzenia, że są powiązane ze spożyciem produkowanych przez nas słodyczy, jesteśmy zmuszeni prewencyjnie wycofać dwa inne produkty: Schoko-Bones i Kinder Max. - komentowała w rozmowie z WP Finanse Małgorzata Szleszyńska, rzeczniczka prasowa Ferrero w Polsce.

Sprawdź też: Biegunka u dzieci. Przyczyny i leczenie rozwolnienia u dzieci

Wycofane ze sklepów zostaną cukierki w kształcie jajek sprzedawane w paczkach i duże "jajka" - Kinder Niespodzianka Max - 100 g, które mają datę przydatności do spożycia między 14 lipca a 18 września 2022. Te produkty powstały bowiem w belgijskiej fabryce czekolady, z której pochodziła partia z salmonellą. 

Zatrucie czy rotawirusy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza