21-latka z Tarnowa skłamała, że porwano jej dziecko. Nikt się nie spodziewał tego, co zrobiła potem

2023-02-20 16:04

21-latka z Tarnowa poinformowała najbliższych, że jej niespełna roczna córeczka została porwana. Okazało się, że kobieta sama oddała dziecko. Nikt nie przypuszczał, co tak naprawdę chciała zrobić.

Kobieta w depresji trzyma w ramionach dziecko
Autor: GettyImages Powiedziała najbliższym, że jej niespełna roczna córeczka została porwana. Potem chciała popełnić samobójstwo

15 lutego w Tarnowie (woj. małopolskie) 21-letnia kobieta udała się ze swoją niespełna roczną córeczką do koleżanki. Jak podaje portal glos24.pl, znajomą zaniepokoiło dziwne zachowanie matki dziewczynki. Wtedy to 21-latka miała poprosić swoją znajomą, aby ta umieściła jej dziecko w Oknie Życia, zaś po powrocie do domu powiadomiła swoją ciocię, że jej dziecko zostało porwane.

Zobacz także: "Weź się w garść" - nie pomaga, lecz szkodzi. Jak wspierać kobietę z depresją poporodową lub po stracie dziecka?

Poradnik Zdrowie: depresja pierwsze objawy

Jak podaje portal, z zeznań znajomej, u której 21-latka pozostawiła dziecko, wynika, że już wtedy kobieta dziwnie się zachowywała. Wyglądała, jak po spożyła alkohol lub leki. Zaniepokojona postanowiła udać się do ciotki 21-latki i pozostawić małą dziewczynkę pod opieką kogoś z rodziny. W międzyczasie o całej sprawie została poinformowana policja

Policja znalazła nieprzytomną 21-latkę

Według relacji oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie po przyjęciu zgłoszenia, tarnowscy mundurowi, podejrzewając, że coś niepokojącego może się dziać z matką dziecka, udali się do jej mieszkania.

Policja musiała wezwać na miejsce straż pożarną, aby dostać się do środka. Kobieta nie odpowiadała bowiem na pukanie i wezwania policji.

W mieszkaniu zastano leżącą na łóżku z nożem w ręce, nieprzytomną 21-latkę, z krwawiącymi od samookaleczeń ranami. Dookoła kobiety porozrzucane były tabletki

– poinformował oficer prasowy policji asp. sztab. Paweł Klimek.

Kobieta trafiła do szpitala. Trwają czynności wyjaśniające, dlaczego kobieta chciała popełnić samobójstwo.

Zgodnie z procedurą o całej sytuacji został poinformowany sąd rodzinny.

Wsparcie dla kobiet

Na terenie całego kraju działają Ośrodki Wsparcia dla Kobiet. Można także zwrócić się do lokalnego Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

Inną formą kontaktu w celu szukania pomocy jest Centrum Praw Kobiet, którego misją jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji. Wiele fundacji oferuje również pomoc kobietom i ich dzieciom.

Istnieje także całodobowa infolinia Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 800 12 00 02.

Jeżeli problemem jest depresja, wsparcia można szukać w Poradniach Zdrowia Psychicznego, w Centrum Zdrowia Psychicznego i w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Udostępniona również została Całodobowa Linia Wsparcia - 800 70 2222. Wciąż działa także Antydepresyjny Telefon Zaufana prowadzony przez Fundację ITAKA: 22 484 88 01.

Czytaj także: Twój partner cię obraża, wyśmiewa i osądza? To przemoc, na którą nie powinnaś pozwolić

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza