Sprawdzajcie konta dzieci na TikToku i Insta. Koroniewska pokazuje wiadomości, które jeżą włos na głowie

2023-07-28 13:09

Internet to miejsce pełne inspiracji, ale też niebezpieczeństw. Warto pamiętać o tym, zwłaszcza mając dorastające dzieci, które zakładają własne profile w mediach społecznościowych. O niebezpiecznym zjawisku ostrzega mama dwóch córek, aktorka Joanna Koroniewska.

Joanna Koroniewska
Autor: Instagram/ @joannakoroniewska Joanna Koroniewska przestrzega przed "sugar daddys".

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor są rodzicami dwóch córek - 14-letniej Janiny i 5-letniej Heleny. Znani rodzice pokazują swoje córki w social mediach, jednak trudno dopatrzeć się ich twarzy. Mimo dużej aktywności, jaką Dowborowie rozpoczęli na Instagramie w okresie pandemii i jaka trwa do dziś, są świadomymi niebezpieczeństw rodzicami. 

Ostatnio aktorka poruszyła problem zjawiska zwanego "sugar daddy", które dotknęło jej rodzinę. 

Dowiedz się: Na nocniku, w kąpieli... Jakich zdjęć dziecka lepiej nie wrzucać do sieci?

Katarzyna Dowbor w pierwszym wywiadzie telewizyjnym

Dowiedz się: MOLESTOWANIE SEKSUALNE dzieci: jak rozmawiać z dzieckiem o pedofilii

Kim jest Sugar Daddy?

Wiele lat temu głośno było o zjawisku "galerianek". Dziś, z pomocą mediów społecznościowych ten trend ewoluował. Sugar Daddy, jak czytamy w słowniku slangu, to dorosły mężczyzna, najczęściej po 40-tce, który na cel wybiera sobie młodszą od siebie kobietę dając jej pieniądze i prezenty za seks lub inne formy spędzania czasu.

Takie relacje powstają niekiedy poprzez specjalne portale łączące "słodkich tatuśków" z "Sugar Babies", czyli młodymi dziewczynami chcącymi wejść w taką jednoznaczną relację. Dosyć często jednak panowie składają propozycje wybranym przez siebie młodym kobietom, za pomocą social mediów, dzięki którym wiedzą już sporo o wyglądzie i upodobaniach swojej hipotetycznej "partnerki".

Joanna Koroniewska o propozycji od sugar daddy

Wiadomości z powyższymi propozycjami znalazła ostatnio w swojej skrzynce Joanna Koroniewska. 

"Napisał do mnie pan z prawdziwego profilu z niemoralną propozycją. Bez wstydu, strachu czy poczucia obciachu. (...) Zgłosiłam Pana, zablokowałam ale piszę o tym tutaj żeby przestrzec Was, rodziców przed tego typu sytuacjami" - rozpoczęła aktorka. 

Koroniewska zaapelowała też do rodziców młodych dziewczyn, jak jej córka, by zachowali czujność i poruszyli ten temat z dorastającymi kobietami. Jak zaznaczyła w swoim poście, co innego, gdy takie wiadomości docierają do dorosłych kobiet, a co innego, gdy do naiwnych nastolatek...

"Czy my rodzice zdajemy sobie sprawę z tego jak łatwy dostęp do naszych dzieci mają takie typy? Czy rozmawiacie o tym z Waszymi dorastającymi dziećmi?  (...) Okazało się, po raz kolejny, że żyję w trochę innej rzeczywistości. Ale tym bardziej mam oczy szeroko otwarte na tego typu rzeczy bo jestem mamą. Bo wiem, że taka naiwność może mieć najwyższą cenę" - ostrzegła Koroniewska. 

Dowiedz się: Wrzucasz zdjęcia dziecka do internetu? Ta afera pedofilska wstrząsnęła mamami na całym świecie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza