Ksiądz był w szoku, rodzice się zaśmiewali. Ta dziewczynka postanowiła ochrzcić się sama

2023-04-13 11:42

Ceremonia chrztu w przypadku większych dzieci może mieć niespodziewany obrót. Kilkulatki potrafią zaskoczyć swoim zachowaniem nawet doświadczonego duchownego. Ta dziewczynka wywołała uśmiech na ustach wszystkich zebranych w świątyni i skradła serca internautów.

Ksiądz był w szoku, rodzice się zaśmiewali. Ta dziewczynka postanowiła ochrzcić się sama
Autor: Getty Images Ksiądz był w szoku, rodzice się zaśmiewali. Ta dziewczynka postanowiła ochrzcić się sama

Rodzice chrzczą dzieci w różnym wieku. Niektórzy zaraz po urodzeniu, inni w wieku, gdy dziecko ma kilka miesięcy, a jeszcze inni, gdy już potrafi chodzić. Ceremonia chrztu zwykle przebiega w ten sam sposób, bez większych niespodzianek (chyba, że ksiądz upuści dziecko jak w tym przypadku: Ksiądz upuścił niemowlę w trakcie chrztu. "Może to znak, że dziecka nie powinno tu być"). Okazuje się jednak, że czasem dochodzi też do komicznych sytuacji.

Jakie obowiązki ma matka chrzestna?

Dziewczynka postanowiła pomóc księdzu podczas swojego chrztu

Pewni rodzice na swoim tiktokowym koncie @tita1553db0 podzielili się nagraniem z ceremonii chrztu swojej córki i wywołali lawinę śmiechu. Na wideo widzimy mamę i tatę trzymających nad chrzcielnicą swoją około 2-3-letnią córeczkę.

Ksiądz w tym czasie chrzci dziecko, nabierając wodę święconą w obie dłonie i obficie polewając jej głowę. Co robi w tym czasie dziewczynka? Postanawia pomóc księdzu i również dwoma rękami nabiera wodę i leje sobie na włosy.

Na filmie nie widać, jak na jej inicjatywę zareagował ksiądz, ale rodzice wyglądają na mocno rozbawionych. Mama dziewczynki śmiejąc się, rzuca porozumiewawcze spojrzenie innym zgromadzonym na ceremonii, którzy z pewnością podzielili jej odczucia.

Zachowanie kilkulatki rozbawiło też internautów. Pod filmikiem zostawiono ponad 8 tysięcy komentarzy. Obserwatorzy śmiali się, że dziewczynka wiedziała lepiej, jak powinna przebiegać cała ceremonia i wzięła sprawy w swoje ręce.

„Sama lepiej się obsłużę”.

„Poczekaj chwilę, pomogę ci”.

„Powiedziała: ‘Nie mogę pozwolić, żeby diabeł mnie dopadł’”.

„O nie, ojcze, bardzo mało wody, pozwól, że pokażę ci, jak to zrobić” – komentowali.

Byli też tacy, którzy twierdzili, że dziewczynka uznała chrzest za doskonałą zabawę lub pomyliła go z myciem głowy.

„Cieszyła się po prostu z chrztu”.

„Czekaj, pozwól mi umyć włosy”.

„Dali ci chociaż szampon?” - śmiali się.

Internauci co rusz podkreślali także jej samodzielność. Stwierdzili, że w życiu z pewnością da sobie radę.

„Przyszła niezależna kobieta, sama się ochrzciła. Uwielbiam ją” – pisali.