Taki poród zdarza się raz na 2 miliony, lekarze zalecali aborcję. "Są moimi perełkami"

2023-03-23 12:32

Na Florydzie urodziły się bliźnięta jednojajowe z tą samą chorobą genetyczną. " To, co je spotkało, jest bardzo rzadkie. Są moimi perełkami" - powiedziała mama dziewczynek.

Bliźniaczki Mckenli i Kennadi przyszły na świat z zespołem Downa
Autor: Mckenli Kennadi Ackerman Facebook Ciąża bliźniacza jednojajowa z chorobą genetyczną występuje raz na 2 miliony urodzeń.

Savannah Combs z Florydy została mamą dwóch dziewczynek. Jej ciąża była wyjątkowa, nie tylko dlatego, że córeczki są bliźniętami jednojajowymi, co zdarza się dość rzadko. Dziewczynki cierpią na tę samą chorobę genetyczną — zespół Downa. Gdy badania potwierdziły tę diagnozę, lekarze sugerowali kobiecie i jej partnerowi aborcję. Para jednak nie zdecydowała się tego zrobić.

Poród raz na dwa miliony

Taka ciąża zdarza się bardzo rzadko. Ciąża bliźniacza jednojajowa występuje cztery razy na tysiąc urodzeń, ale ciąża bliźniacza jednojajowa z zespołem Downa występuje raz na dwa miliony urodzeń. W związku z chorobą genetyczną dziewczynek lekarze proponowali rodzicom usunięcie ciąży. Ci jednak nie brali w ogóle takiego rozwiązania pod uwagę.

"Są moimi perełkami"

23-letnia mama podkreśliła w rozmowie z News4JAX, że każde kolejne badanie, które potwierdzało, że serduszka jej dzieci biją, było dla niej błogosławieństwem. - To, co je spotkało, jest bardzo rzadkie, są moimi małymi perełkami — przyznała wzruszona. Powiedziała również, że Bóg wiedział, co robi, dając takie dzieci odpowiednim rodzicom.

Dziewczynki urodziły się dwa miesiące przed terminem. Przez 6 tygodni przebywały w Wolfson Children's Hospital w Jacksonville na Florydzie. Pomimo tego dziś rozwijają się dobrze.

Kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że jej córki będą miały trudniej niż rówieśnicy, wierzy jednak, że dadzą sobie radę. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się zdjęciami dziewczynek, które zbierają pozytywne reakcje internautów. Komentujący zachwycają się, że dziewczynki są bardzo urocze.