"Tata może robić przy dziecku wszystko". Jakub Tolak o świadomym i zaangażowanym ojcostwie

2022-09-30 15:49

Jakub Tolak, znany między innymi jako serialowy Daniel z "Klanu", już dawno porzucił karierę aktorską. Jakiś czas temu powrócił jednak jako influencer. Odkąd zostali ojcem, spora część jego treści skupia się na rodzicielstwie. Kuba jest zakochanym tatą i deklaruje, że przy dziecku może robić wszystko.

Jakub Tolak
Autor: Instagram/ @foxesineden Jakub Tolak o zaangażowanym ojcostwie.

Kakub Tolak wraz z partnerką i psem zamienił zwykłe życie na podróżowanie kamperem. Swoje przygody para relacjonuje na YouTubie i Instagramie. Jeszcze niedawno, Jakub Tolak i jego żona Zosia deklarowali chwilową rezygnację z podróżniczego stylu życia, z uwagi na diagnozę córki - dysplazję stawu biodrowego.

Kolejny lekarz wydał jednak inne zalecenia - zdjęcie ortezy i rozpoczęcie chustonoszenia. Dzięki temu rodzina może powoli wracać do swojego ulubionego stylu życia. A ten sprawdza się ponoć o wiele lepiej niż tradycyjny, także pod kątem rodzicielstwa.

"Rano otwieramy drzwi, wyjmujemy wózek i już po pięciu minutach od pobudki jesteśmy na spacerze. (...) jednocześnie robimy kawę i śniadanie, mogąc nadal uczestniczyć w "spacerze"." - zachwalał Jakub Tolak kilka tygodni temu. 

Teraz zakochani rodzice małej Tosi, postanowili poruszyć temat ojcostwa, które w ich trybie życia także wygląda inaczej. 

Przeczytaj też: Z miesięczną córką mieszkają w kamperze. „Wyciskamy z tego siedmiometrowego domu jak najwięcej!”

Aldona i Daniel z programu "Kamperem przez świat": Skąd biorą pieniądze na takie życie #HOT

Sprawdź: Dysplazja stawów biodrowych - czy każdy noworodek musi mieć USG bioderek?

Obydwoje rodzice na miejscu

Jak zaznacza Jakub Tolak, podróżnicze życie daje ich małżeństwu, jako rodzicom, możliwość równego uczestniczenia w wychowywaniu córki. Nie ma konieczności wyboru między urlopem macierzyńskim, a tacierzyńskim. Jak żartuje jednak, wszystko ma swoje plusy i minusy.

Doceniamy bardzo możliwość wspólnego uczestniczenia przy rozwoju Tosi. (Chociaż czasem każde z nas chętnie uciekłoby na jakąś tygodniową delegację).

Dowiedz się: Przewijanie niemowlaka a dysplazja stawów biodrowych [PORADNIK]

Tata na pełen etat

Dzięki życiu w kamperze, Jakub Tolak może być prawdziwie zaangażowanym tatą, a jak sam zaznacza, od mamy odróżnia go tylko karmienie piersią. To także nie jest dla niego wielką przeszkodą, by wychowywać córkę na równi z jego mamą:

Poza karmieniem piersią tata robić przy dziecku i z dzieckiem może wszystko. Na szczęście są laktatory, są mleka modyfikowane, a w późniejszym etapie, jest również ułatwienie w postaci rozszerzenia diety.

Brawo! Tak oddani ojcowie powinni być wzorem dla całej reszty.

Zobacz też: Jakub Tolak o tym, jak dziecko zmienia związek: „Non stop razem, ale nie mamy jak dbać o związek”

Nasi Partnerzy polecają