Tiktokerka znalazła nowe zastosowanie dla kobiecego pokarmu...

2022-02-07 14:00

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, aby swój kobiecy pokarm wykorzystać nieco mniej konwencjonalnie...? Tiktokerka przekonuje, że nie trzeba pić własnego mleka, by czerpać korzyści. Ten film bije rekordy popularności!

Tiktokerka pokazuje do czego wykorzystuje swój pokarm
Autor: Getty images Tiktokerka pokazuje do czego wykorzystuje swój pokarm

Kobiecy pokarm w pierwszych dniach po porodzie (tzw. siara) to naturalna szczepionka dla dziecka, która zawiera ogromne ilości wartości odżywczych. Choć naukowcy wciąż starają się dociec, jak odtworzyć ten cudowny płyn, do tej pory się to nie udało.

Podobnie sprawa wygląda z kobiecym mlekiem produkowanym tak długo, jak długo kobieta karmi swoje dziecko. To nieprawda, że po roku z piersi zamiast wartościowego pokarmu leci już tylko "woda".

Niektórzy starają się także przekonywać, że picie i inne sposoby wykorzystywania kobiecego mleka mogą być zbawienne nie tylko dla rozwijających się maluchów, lecz także dla... dorosłych.

Tiktokerka wybiela zęby własnym mlekiem

Pewna tiktokerka jest wielką fanką kobiecego mleka. Do tego stopnia, że Amba postanowiła pokazać, w jaki sposób używa swojego pokarmu do... wybielania zębów. Na filmie pokazuje, jak nabiera trochę mleka z butelki na szczoteczkę do zębów i zaczyna je szorować.

Przekonuje, że to właśnie dzięki takim zabiegom powtarzanym regularnie, jej zęby są śnieżnobiałe.

Czytaj też: Mimo ciężkiej choroby urodziła zdrowe dziecko. Lekarze mówią o cudzie

Jak smakuje kobiecy pokarm?

Amba nie poprzestała jednak na pokazaniu, jak myje zęby swoim mlekiem. Postanowiła także pokazać, w jaki jeszcze sposób dba o swoją urodę - własnego mleka używa także do niwelowania cieni pod oczami i odżywiania delikatnej w tym miejscu skóry, a także spryskiwania włosów. Mleko przelane do butelki z atomizerem to jej zdaniem świetna odżywka.

Tiktokerka pokazała także swoim fanom, jak... pije własne mleko. Przekonuje, że dzięki temu nigdy nie brakuje jej energii, a trzeba dodać, że kobieta potrzebuje jej całkiem sporo. Mimo młodego wieku (Amba ma 21 lat) jest mamą czwórki dzieci.

Fakt wypicia własnego mleka wywołał oczywiście lawinę niepochlebnych komentarzy, jednak tiktokerka nieszczególnie się nimi przejmuje. Tym bardziej, że całkiem sporo mam w ten sposób zaciekawiła. Zaczęły zastanawiać się, czemu nigdy same nie wpadły na pomysł, by spróbować, jak smakuje ich własny pokarm. W końcu wystarczy użyć laktatora...

Polecamy: Zielone mleko? Tak wygląda pokarm kobiety z COVID-19

Dlaczego warto karmić piersią?