Pastelowe pisanki, które możesz wykonać już z roczniakiem. Bezpieczne i banalnie proste

2023-04-05 14:25

Wydawałoby się, że z roczniakiem nie da się zrobić wielkanocnych pisanek. Nic bardziej mylnego. Ten tiktokowy trend jest właśnie stworzony dla najmłodszych dzieci. Wszystkie materiały, których potrzebujecie do ich wykonania są jadalne i całkowicie bezpieczne dla malucha. Nie musisz się więc martwić, że coś wyląduje w jego buźce.

Tiktokowe pisanki, które możesz wykonać już z roczniakiem. Całkowicie bezpieczne i nietoksyczne
Autor: Tiktok/ @myfourwonders Tiktokowe pisanki, które możesz wykonać już z roczniakiem. Całkowicie bezpieczne i nietoksyczne

Pod hashtagiem #eastereggdiy w mediach społecznościowych można znaleźć tysiące pomysłów na udekorowanie jajek wielkanocnych. Większość z nich jednak to pomysły dla starszych dzieci, wymagające większych umiejętności motorycznych i rozwagi – do ich wykonania używa się bowiem różnych chemicznych substancji typu: pianka do golenia, różnego rodzaju farby, lakiery do paznokci, z którymi maluchy raczej nie powinny mieć kontaktu. Wśród tiktokowych trendów znaleźliśmy jednak jeden szczególny, który warto wypróbować już z najmłodszymi pociechami.

Beszamel - zdobienie wielkanocnych ciasteczek

Tiktokowe pisanki, które wykonasz już z roczniakiem

Na profilu @myfourwonders użytkowniczka tikotoka zdradziła swój patent na nieskomplikowane w przygotowaniu pisanki wykonane przy użyciu tylko i wyłącznie produktów spożywczych. Są więc bezpieczne dla dzieci i co najważniejsze wyglądają naprawdę pięknie.

Oto sposób jak je wykonać:

  1. Ugotuj jajka – najlepiej takie w białych skorupkach.
  2. Po ugotowaniu namocz je w occie.
  3. Do przegródek w formie do muffinek ponakładaj schłodzoną bitą śmietanę oraz odrobinę barwników spożywczych.
  4. Wymieszaj wszystko razem.
  5. Włóż do każdej przegródki po jednym jajku i zanurz je w całości.
  6. Pozostaw jajka na 45 minut, po czym umyj je pod bieżącą wodą.

Gotowej jajka powkładajcie do kieliszków do jajek i udekorujcie nimi stół wielkanocny lub komodę w salonie. Pisanki oczywiście możecie zjeść ze smakiem, ale warto choć jedno zachować sobie na pamiątkę. Dzieciństwo naszych dzieci tak szybko mija – ozdobione wspólnie jajko będzie wspaniałym wspomnieniem pierwszych świąt z nimi.