To pierwszy taki parking w Polsce. "Będzie wam, drogie Panie, bardziej komfortowo"

2023-05-15 13:21

Warszawski Szpital Południowy na Ursynowie wprowadził udogodnienie rodzących. Pod samiutkim wejściem do szpitala wyznaczył specjalne miejsca parkingowe dla przyszłych mam. Dzięki temu jadąc na poród przyszli rodzice nie będą musieli się już głowić, gdzie zaparkować. Jeden stres dzięki temu mniej. Brawa za tę inicjatywę.

Miejsca parkingowe dla rodzących blisko wejścia szpitala. Świetna inicjatywa warszawskiej porodówki
Autor: Instagram/@rodzewpoludniowym Miejsca parkingowe dla rodzących blisko wejścia szpitala. Świetna inicjatywa warszawskiej porodówki

Wizja porodu zawsze jest stresująca nie tylko dla przyszłej mamy, ale i taty, na którego barkach spoczywa obowiązek bezpiecznego dowiezienia rodzącej do szpitala. W głowie obojga wirują różne scenariusze i myśli o przeszkodach, które można napotkać w drodze na blok porodowy. Jedną z nich jest brak miejsc parkingowych i konieczność przejścia dużej odległości z samochodu do szpitala. Kto rodził zwłaszcza w szpitalach w centrach zatłoczonych miast, wie o co nam chodzi.

Warszawski Szpital Południowy wyszedł naprzeciw przyszłym rodzicom i specjalnie dla swoich rodzących pacjentek przygotował dedykowane miejsca parkingowe pod samiutkimi drzwiami wejściowymi.

Jak przygotować plan porodu?

Warszawa. Specjalne miejsca parkingowe dla rodzących

O swojej inicjatywie poinformował w swoich mediach społecznościowych. „Od dziś kobiety rodzące i będące w ciąży będą miały specjalne oznakowane miejsce parkingowe wokół szpitala. Znajdują się one w pobliżu wejścia głównego, dzięki czemu będzie Wam drogie Panie, bardziej komfortowo” – czytamy na instagramowym profilu placówki.

Miejsca te są specjalnie oznakowane i nie sposób ich nie zauważyć. Pomalowane są na czerwono, a pośrodku każdego z nich widnieje biała ikona kobiety w ciąży z czerwonym serduszkiem na brzuchu.

Pomysł szpitala bardzo spodobał się pacjentkom. W komentarzach pod postem podkreślały, że to świetna inicjatywa.

Nie da się ukryć, że takie miejscówki powinny być pod każdą porodówką w Polsce. Trzymamy kciuki, żeby inicjatywa zyskała jak najwięcej naśladowców.