Trójkę ich dzieci łączy przedziwny fakt. Gdy inni o tym słyszą, nie dowierzają

2024-07-03 11:07

Para ma dwie córki i syna i choć ich bliskich ten fakt już nie dziwi, tych, którzy dopiero się o tym dowiadują, wprawia w konsternację. Rodzice przekonują, że to czysty przypadek i absolutnie tego nie zaplanowali.

Trójkę ich dzieci łączy przedziwny fakt. Gdy inni o tym słyszą, nie dowierzają
Autor: Getty images Trójkę ich dzieci łączy przedziwny fakt. Gdy inni o tym słyszą, nie dowierzają

Daty narodzin dziecka (o ile nie jest to planowane cesarskie cięcie) nie da się zaplanować z pełną dokładnością. Niektórzy, rozpoczynając starania o dziecko, biorą pod uwagę miesiąc urodzenia. Część osób woli, by urodziny dziecka wypadały latem, inni - w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Osoby, których urodziny wypadają w inne ważne święto, zwykle nie wspominają tego najlepiej, narzekając na to, że prezent zwykle był łączony. Przykładowo dzieci urodzone w Dzień Dziecka dostawały jeden podarek, a nie dwa. Trudno też mówić o wyjątkowości święta czy wyróżnieniu, kiedy rodzeństwo rozpakowuje swoje prezenty tego samego dnia.

Oczywiście kwestia ewentualnych prezentów nie powinna w żaden sposób wpływać na radość z faktu, że dziecko pojawiło się na świecie w dogodnym dla siebie terminie.

Czytaj też: Kiedy urodzę? Podpowiadamy sprawdzone sposoby na to, jak obliczyć termin porodu

Marina w szczerym wyznaniu. "Istniało ryzyko, że nie będę w stanie mieć już więcej dzieci"

Ta rzecz łączy trójkę ich dzieci

Piłkarz reprezentacji Francji Antoine Griezmann doczekał się trójki pociech. Najstarsza córka Mia przyszła na świat rok przed ślubem z psycholożką dziecięcą Eriką Chopereną. Para pobrała się w 2017 roku, ale związek tworzą już od trzynastu lat. Później na świat przyszedł chłopiec Amaro i najmłodsza córka Alba.

Choć dzieci urodziły się w innych latach, urodziny obchodzą tego samego dnia. Jak to możliwe? Otóż wszystkie dzieci piłkarza urodziły się 8 kwietnia.

Ich bliscy zdążyli już przyzwyczaić się do tego, że dzieci świętują w ten sam dzień, jednak ci, którzy dopiero się o tym dowiadują, nie dowierzają. W końcu rok ma 365 dni i prawdopodobieństwo, że aż trójka dzieci w rodzinie urodzi się tego samego dnia roku, jest bardzo niskie.

− To szaleństwo. Nie mam żadnej odpowiedzi, by to wyjaśnić, to nie jest kwestia jakiegoś magicznego eliksiru. Gdy jesteś spokojny, zrelaksowany, przebywasz na wakacjach bez presji, meczów czy treningów, wszystko dzieje się naturalnie

- mówił Antoine Griezmann w jednym z wywiadów dla "Le Figaro".

Czytaj też: Ronaldo jest wzorem dla wielu chłopców. Pokazał im bardzo ważną rzecz

Wyjątkowa data urodzin

Informację o narodzinach najmłodszej pociechy fani piłkarza przyjęli z wielką radością i zaskoczeniem, czego wyraz dali w komentarzach pod postem w mediach społecznościowych.

Sytuacja taka jak ta z pewnością należy do rzadkości. I choć w rodzinach zdarza się czasem, że dziecko urodzi się tego samego dnia i miesiąca co jeden z rodziców, nie słyszeliśmy jeszcze o przypadku, w którym aż trójka dzieci (oczywiście wyłączając trojaczki!) obchodziłaby urodziny tego samego dnia.

Sprawdź, jakiej płci będzie twoje dziecko

Pytanie 1 z 6
Do zapłodnienia doszło prawdopodobnie: