Twoje dziecko też ma obsesję na punkcie naklejek? Zobacz, jak sprytnie usunąć je z mebli

2022-08-26 13:53

Małe dzieci uwielbiają naklejki. Przyklejają je wszędzie. Na zabawki, na ubranka, na ręce, a nawet na czoło. Niestety, niepostrzeżenie lubią też "ozdabiać" nimi meble. Jak szybko i bez problemu usunąć naklejki z mebli tak, by po naklejce nie pozostał nawet ślad? Pewna mama pokazała genialny trik, który warto zapamiętać.

usuwanie naklejek
Autor: Getty Images/ Instagram/ @mama.chemik Ten trik sprawi, że w łatwy i szybki sposób usuniesz naklejki z mebli.

Jedne naklejki, odklejają się bez problemu, inne nie chcą zejść za nic w świecie. Wiele zależy od tworzywa z jakiego wykonana jest naklejka. Najbardziej uporczywe są te zwykłe, papierowe. Plastikowe, w większości wypadków nie sprawiają kłopotów z odklejeniem ich. Chociaż i tak najwięcej zależy od kleju, który zastosował producent. Sposób tej mamy, podziała na każdą naklejkę. Już to sprawdziłyśmy!

Beszamel: prosty sposób na rękaw cukierniczy

Każdy rodzic zna ten moment.. Naklejka zdziera się partiami, a mimo usilnych starań i tak pozostaje po niej ślad kleju. Próbujemy go zrolować, ale nieestetycznie rozmazany klej zostaje i przyklejają się do niego wszystkie paprochy i kurz.

Mama z Instagrama, prowadząca profil @mama.chemik pokazała idealny trik, który upora się z tym problemem. Wystarczy wziąć suszarkę i przed próbami odklejenie naklejki, rozgrzać ją ciepłym powietrzem.

Zobacz też: Wystarczy flamaster i kilka sekund. Mama pokazała prosty trik, dzięki któremu nauczysz dziecko wycinania

(...) jeśli coś zostanie to posmarujcie olejem spożywczym i dajcie mu chwilę, żeby zadziałał. Tłuszcze są bardzo pomocne przy usuwaniu resztek kleju. 

Są jednak sytuacje, w których z tą metodą należy zachować ostrożność. 

Tylko uważajcie na meble z okleiną, bo zbyt mocne rozgrzanie może spowodować, że okleina też się zacznie odkleja. - pisze Sylwia Panek, blogerka i jak sama się tytułuje "ambasadorka octu i sody oczyszczonej" w ekosprzątaniu.