Wystarczy flamaster i kilka sekund. Mama pokazała prosty trik, dzięki któremu nauczysz dziecko wycinania

2022-08-24 9:52

Ten sposób na naukę korzystania z nożyczek jest genialnie prosty i skuteczny. Dzieci uwielbiają zabawę w cięcie kolorowych kartek. Nie zawsze jednak im to wychodzi. Jest pewien sposób by szybko nauczyły sie poprawnie wykonywać tę czynność. Warto im w tym pomóc, bo to nie tylko świetna zabawa, ale też rozwojowe ćwiczenie.

Nauka korzystania z nożyczek
Autor: Getty Images/ Instagram @busytoddler Ten sposób na naukę korzystania z nożyczek jest genialnie prosty i skuteczny.

Nożyczki do zabaw i prac plastycznych można dać już 2-latkowi. Warto zwrócić uwagę by były one dostosowane do wieku. Nie muszą być plastikowe - spokojnie można dać dziecku do użytku typowe, metalowe nożyczki. Trzeba jednak wybrać model z mocno zaokrąglonymi końcówkami. Dlaczego to tak fajny gadżet dla malucha i jak nauczyć go z niego korzystać?

Dynia DIY– pomysł na jesienną pracę plastyczną

Przeczytaj też: Daj dziecku nożyczki - czyli jak rozwiązywać konflikty z dzieckiem

Większość dzieci uwielbia korzystanie z nożyczek. Efekty ich wykorzystania są natychmiastowe, co daje im satysfakcję i poczucie sprawczości. To dobrze, bo zabawa nożyczkami przy okazji jest też bardzo rozwojowa. Wycinając, dziecko ćwiczy koordynację obustronną, bo jedną ręką tnie, a drugą trzyma lub przesuwa papier. 

Jeszcze bardziej korzystna dla rozwoju jest zabaw w wycinanie po linii. Dziecko ćwiczy wtedy koordynację na poziomie ręka-oko, jednocześnie trenując mięśnie rączki. Skoro więc wycinanie ma tyle zalet, warto nauczyć malucha prawidłowego używania nożyczek. Ten sposób to najprostszy z możliwych.

Dowiedz się: 4 sposoby jakimi maluchy proszą o okazanie miłości, a my myślimy, że to bunt

Ten sprytny trik, pokazała w swoich mediach społecznościowych nauczycielka i autorka książek dla dzieci, Susie Allison. Wystarczy narysować dziecku na paznokciu u kciuka uśmiechniętą buźkę i powiedzieć, żeby pamiętało o trzymaniu buźki w górze.

Pomaga to zapobiegać obracaniu nadgarstków przez dzieci podczas cięcia, co często jest ogromną przeszkodą na drodze do prawidłowego używania nożyczek. - komentuje Susie. 

Prawidłowe trzymanie nożyczek
Autor: Instagram/ @busytoddler Prawidłowe trzymanie nożyczek
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza