U jej synka zdiagnozowano białaczkę. Żałuje, że nie znała tych objawów wcześniej

2023-02-08 12:57

Charlie miał zaledwie 2-latka, gdy zdiagnozowano u niego białaczkę. Rodzice nawet nie przypuszczali, że objawy, które pojawiły się wcześniej, wskazują na poważną chorobę. Zawsze uśmiechnięty i pełen energii chłopczyk, zaczął przesypiać większość dnia. Dziś jego mama zwraca uwagę w mediach społecznościowych na objawy, które powinny zaniepokoić rodziców.

Chłopiec chory na białaczkę
Autor: Screen/Instagram/@strong.like.spidey U jej synka zdiagnozowano białaczkę. Żałuje, że nie znała tych objawów wcześniej

Charlie urodził się w listopadzie 2019 roku. Nic nie wskazywało, że przyjdzie mu się zmagać z tak poważnym nowotworem. Z początku zmieniło się zachowanie chłopca. Dziecko, które było radosne, uśmiechnięte i chętne do zabawy, zaczynało przesypiać większość dnia. Wyglądał, jakby był chory, ale lekarze pierwszego kontaktu powtarzali, że nic mu nie dolega i wszystko jest w porządku.

Nie było. Dalsze badana wykazały, że dziecko ma białaczkę. W ciągu roku Charlie przeżył więcej bólu i cierpienia, niż niejeden dorosły. Jego mama na profilu na Instagramie @strong.like.spidey opisuje jego podróż z nowotworem. Na jednym z postów opisała pierwsze objawy, które towarzyszyły jego chorobie. Żałuje, że sama nie znała ich wcześniej.

Zobacz także: "Dla dziecka rak, to nie wyrok". Wywiad z profesorem onkologii o nowotworach dziecięcych

Dominika dzielnie walczyła z białaczką, umarła w ubiegłym roku. Grobu małej wojowniczki pilnują aniołki

Ich życie całkowicie się zmieniło

Kiedy Charlie zachorował, rodzina musiała się przeprowadzić. Szpital był 4 godziny drogi od ich wcześniejszego miejsca zamieszkania, co stanowiło bardzo duży problem logistyczny. Rak całkowicie odmienił ich życie. Musieli zostawić przyjaciół, najbliższych, pracę, szkołę i dom, z którym mieli tyle wspomnień, wychowując Charliego i jego rodzeństwo.

Nic jednak nie miało większego znaczenia niż życie i zdrowie ich trzeciego dziecka. Przeprowadzili się bliżej szpitala dziecięcego.

Rok zastrzyków i chemioterapii

Mama chłopca wyznała, że spędziła rok na aplikowaniu synkowi dwa razy dziennie zastrzyków w brzuch, które rozrzedzały krew. Z początku wydawało jej się, że nie będzie to takie trudne i jest gotowa zrobić wszystko, co konieczne, aby uratować swoje dziecko.

Kiedy jednak staje przed 3-latkiem z igłą w dłoni, a on krzyczy „Nie, mamusiu!”, te chwile rozdzierają jej serce. Dziecko powtarza, żeby mu tego nie robiła, a ona raz jeszcze musi mu podać zastrzyk, wiedząc, że następnego dnia trzeba będzie go powtórzyć.

Mama Charliego napisała na swoim profilu:

Ludzie zawsze mówią, że jesteśmy tacy silni, ale dla mnie to nie jest siła. Czuję się, jakbym była przyparta do rogu z pistoletem przy głowie, nie mając dokąd uciec.

Wie jednak, że nie ma wyjścia. Po prostu musi to zrobić, aby jej dziecko wygrało z rakiem. Jedyne określenie, jakie ma na te chwile, to przetrwanie.

Kiedy myśli, że nie da rady, a jej synek mówi, że bolą go nóżki, brzuszek i bardzo boi się zastrzyków, nagle pojawiają się dni takie jak ten. Charlie bawi się, uśmiecha i walczy dalej o życie. Wtedy wie, że i ona da radę.

Objawy białaczki u dziecka

Mama Charliego przyznała, że wcześniej sądziła, że jedynymi objawami raka są zmiany na skórze w postaci wypukłych guzków. Charlie żadnych nie miał, więc nawet nie przypuszczała, że może dziać się coś tak złego w jego organizmie.

Żałuje, że nie znała tych objawów wcześniej, bo wtedy nie pozwoliłaby lekarzom na bagatelizowanie zdrowia jej dziecka i odsyłanie go od jednego specjalisty do drugiego.

Pierwszym objawem, który zauważyła, był dziwny sposób chodzenia i utykanie na jedną nogę. Rodzice pomyśleli, że po prostu źle stanął, albo się zranił.

Z czasem pojawiły się bóle stawów i kończyn, co jak się okazało bardzo częsty objaw białaczki.

Inne objawy, których nie powiązała od razu z chorobą to trwająca miesiącami biegunka, bóle brzucha i przebarwienia na skórze.

Kobieta dokładnie opisuje na swoim profilu zmagania jej synka z chorobom, co nie zawsze spotyka się z uznaniem. Chce jednak uświadomić rodzicom, że takie rzeczy się zdarzają oraz być wsparciem dla tych, którzy przez to teraz przechodzą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza