Urodziła bliźnięta mając 60 lat - jak dziś wygląda życie aktorki z "Rancza"?

2021-12-21 9:32

Barbara Sienkiewicz to aktorka, której popularność przyniosły role w serialach "M jak Miłość", "Klan" i "Ranczo". Ale media poruszyła jej ciąża, w którą zaszła 7 lat temu, mając 60 lat. I to z bliźniakami!

Barbara Sienkiewicz
Autor: ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS

W 2015 roku media żyły sprawą Barbary Sienkiewicz - ale nie z powodu jej ról w serialach, a szokującej informacji o tym że mając 60 lat postanowiła urodzić bliźniaki. Aktorka była krytykowana, nazywana publicznie nieodpowiedzialną egoistką, ponieważ zdecydowała się na ciążę w tak dojrzałym wieku.

W licznych wywiadach kobieta wypowiadała się na temat blasków i cieni późnego macierzyństwa, ale nie ujawniała, kto jest ojcem dziecka, wyjaśniając, że nie ma on żadnych praw do dziecka. Mówiła jednak o tym, że w ciążę zaszła naturalnie. Komentując te stwierdzenie lekarze zdecydowanie wskazywali, że musi to być efekt in vitro.

Zdecydowała się urodzenie dzieci w późnym wieku, ponieważ wcześniej nie była do tego gotowa ani psychicznie, ani biologicznie. Mimo że ciąża w dojrzałym wieku wiąże się z większym ryzykiem, aktorka przyznała, że był to najpiękniejszy okres w jej życiu.

Poród bliźniaków

Barbara Sienkiewicz po urodzeniu dzieci utrzymywała się z emerytury, dość niskiej, w wysokości około 1250 zł i nie mogła liczyć na zasiłek macierzyński, bo takiego rozwiązania dla emerytów nie przewidziano w prawie. Olgierd Łukasiewicz, ówczesny Prezes Związku Artystów Scen Polskich zwrócił się do Kancelarii Premiera o wsparcie finansowe aktorki. W Sejmie odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa.

Na konferencji Barbara Sienkiewcz pojawiła się z dziećmi - Piotrusiem i Anią. Chłopiec urodził się z wzmożonym napięciem mięśniowym i wadą wzroku, i jego leczenie było głównym powodem zwiększonych potrzeb finansowych matki. Miał też problemy z nauką mówienia. Dziewczynka była zdrowa i rozwijała się prawidłowo.

Prośby o zasiłek nie powiodły się, ale wprowadzony zasiłek 500 plus pozwala jej na ratowanie budżetu. Dziś dzieci mają już 7 lat i nie zmagają się z żadnymi problemami zdrowotnymi. Aktorka wycofała się z mediów i nie komentuje już publicznie prywatnego życia swojej rodziny. Jak donosi Super Express mieszka w Warszawie razem ze schorowaną matką. "Każdego dnia martwi się o przyszłość swoich dzieci i o to, że jej wiek jest przedmiotem bolesnych żartów z jej dzieci."

Zobacz galerię zdjęć Barbary Sienkiewicz i jej dzieci

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza