Urodziła bliźnięta mając 60 lat. Co teraz robi aktorka z "Rancza" i czy dzieci poszły w jej ślady?

2023-03-29 10:13

Barbara Sienkiewicz to aktorka, której popularność przyniosły role w serialach "M jak Miłość", "Klan" i "Ranczo". Ale media poruszyła jej ciąża, w którą zaszła 8 lat temu, mając 60 lat. I to z bliźniakami! Teraz, gdy dzieci poszły do szkoły, postanowiła wrócić do pracy.

Barbara Sienkiewicz
Autor: ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS

W 2015 roku media żyły sprawą Barbary Sienkiewicz - ale nie z powodu jej ról w serialach, a szokującej informacji o tym że mając 60 lat postanowiła urodzić bliźniaki. Aktorka była krytykowana, nazywana publicznie nieodpowiedzialną egoistką, ponieważ zdecydowała się na ciążę w tak dojrzałym wieku.

Spis treści

  1. Trudne późne macierzyństwo
  2. Aktorka walczyła o zasiłek
  3. Sienkiewicz wraca do pracy
Poród bliźniaków

Trudne późne macierzyństwo

W licznych wywiadach kobieta wypowiadała się na temat blasków i cieni późnego macierzyństwa, ale nie ujawniała, kto jest ojcem dziecka, wyjaśniając, że nie ma on żadnych praw do dziecka. Mówiła jednak o tym, że w ciążę zaszła naturalnie. Komentując te stwierdzenie lekarze zdecydowanie wskazywali, że musi to być efekt in vitro.

Zdecydowała się na urodzenie dzieci w późnym wieku, ponieważ wcześniej nie była do tego gotowa ani psychicznie, ani biologicznie. Mimo że ciąża w dojrzałym wieku wiąże się z większym ryzykiem, aktorka przyznała, że był to najpiękniejszy okres w jej życiu.

Aktorka walczyła o zasiłek

Barbara Sienkiewicz po urodzeniu dzieci utrzymywała się z emerytury, dość niskiej, w wysokości około 1250 zł i nie mogła liczyć na zasiłek macierzyński, bo takiego rozwiązania dla emerytów nie przewidziano w prawie. Olgierd Łukasiewicz, ówczesny Prezes Związku Artystów Scen Polskich zwrócił się do Kancelarii Premiera o wsparcie finansowe aktorki. W Sejmie odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa.

Na konferencji Barbara Sienkiewcz pojawiła się z dziećmi - Piotrusiem i Anią. Chłopiec urodził się z wzmożonym napięciem mięśniowym i wadą wzroku, i jego leczenie było głównym powodem zwiększonych potrzeb finansowych matki. Miał też problemy z nauką mówienia. Dziewczynka była zdrowa i rozwijała się prawidłowo.

Prośby o zasiłek nie powiodły się, ale wprowadzony zasiłek 500 plus pozwala jej na ratowanie budżetu. Dziś dzieci mają już 8 lat i nie zmagają się z żadnymi problemami zdrowotnymi. Aktorka wycofała się z mediów i nie komentuje już publicznie prywatnego życia swojej rodziny. Jak donosi Super Express mieszka w Warszawie razem ze schorowaną matką. "Każdego dnia martwi się o przyszłość swoich dzieci i o to, że jej wiek jest przedmiotem bolesnych żartów z jej dzieci."

Zobacz galerię zdjęć Barbary Sienkiewicz i jej dzieci

Sienkiewicz wraca do pracy

Aktorka strzeże prywatności swojej i dzieci, ale do mediów przedostają się czasem strzępki informacji na ich temat. Dzieci są zdrowe i mają artystyczne dusze, jak ich mama: Ania tańczy w balecie, a Piotruś próbuje grać w przedstawieniach, m.in. dostał rolę dziecka w "Madame Butterfly" w Operze Narodowej.

Jak podaje serwis Plejada, aktorka też zamierza wrócić do pracy. Przy dwójce dzieci liczy się każdy grosz, dlatego do zeszłego roku aktorka pojawia się znów w serialach. Można ją było oglądać w epizodycznych rolach w serialu "Przyjaciółki" oraz "Na dobre i na złe". 

"Teraz, kiedy dzieci są już duże, Barbara postanowiła wrócić do zawodu. Planuje częściej występować. Liczy na fajne role" - czytamy we fragmencie tekstu w Plejadzie. Życzymy pani Barbarze samych dobrych propozycji!