W domu ciągle panuje zła atmosfera? Wyrzuć te przynoszące pecha przedmioty

2023-09-30 8:56

To nie tylko kwestia przesądów. Istnieją przecież wierzenia, jak chociażby Feng Shui, zgodnie z którym przedmioty mogą blokować przepływ pozytywnej energii w domu. Jak ją odblokować? Których przedmiotów warto się pozbyć, by nie przynosiły nam pecha?

Te przedmioty przynoszą pecha.
Autor: Getty Images Te przedmioty przynoszą pecha.

Część wierzeń o przedmiotach, które wpływają na nasze życie pozytywnie lub negatywnie to typowe stare przesądy i porzekadła jak chociażby te dotyczące podkowy, czterolistnej koniczyny, czy czarnych kotów... 

Większość dzisiejszych przesądów wywodzi się z dawnych słowiańskich, celtyckich czy skandynawskich wierzeń. Są jednak takie, które mają odniesienie we współcześnie coraz popularniejszej ezoteryce, czy chociażby chińskiej filozofii Feng Shui. Ta ostatnia, to wbrew pozorom nie tylko filozofia porządku, ale także usuwania z otoczenia przedmiotów, które mogą nieść za sobą złą energię. Jakie to rzeczy?

Przeczytaj: Oddzielmy fakty od przesądów. W te 5 ciążowych mitów wciąż wierzy wiele kobiet

Czy jesteśmy przesądni? "Zawsze wstaję lewą nogą, bo łóżko tak stoi"

Sprawdź: Przesądy związane z chrzcinami - czy warto w nie wierzyć?

Pęknięte lustro

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o tym przesądzie. Po zbiciu lustra czekać ma nas rzekomo 7 lat nieszczęścia. Przesądni mówią, że trzymanie takiego pękniętego lustra w domu przynosi nieszczęście wszystkim domownikom. Według nich najlepiej jest pozbyć się lustra, zakopując jego odłamki daleko od domu, taflą lustra ku dołowi. Nie zaleca się jednak intencjonalnego kruszenia lustra na mniejsze kawałki, bo może to przynieść jeszcze większego pecha.

Wierzenie to pochodzi już z czasów starożytnych, kiedy to uważano, że lustro zachowuje fragment duszy osoby, która się w nim odbija.

Rzeczy bez pary 

Wszystkie rzeczy, których para została zagubiona mają przynosić pecha i zwiastować utratę bliskiej osoby. Według przesądów, powinno się zawsze wyrzucać niesparowane skarpetki, rękawiczki, których para się zgubiła.

Przesąd ten głównie dotyczy jednak biżuterii. Jeśli więc zgubiłaś kolczyk i przez dłuższy czas nie możesz znaleźć jego pary, lepiej nie przechowywać go w domu. Wyrzuć niekompletną biżuterię, a jeśli jest złota, postaraj się ją zwyczajnie przetopić na coś nowego. 

Zepsuty zegar

Według chińskiego feng shui, wszystkie zepsute, niekompletne przedmioty należy z domu usunąć, bo blokują one naszą kreatywność i osłabiają potencjał. Na szczególną uwagę zasługują zepsute zegary, które w wielu innych wierzeniach i przesądach mają wskazywać godzinę naszego nieszczęścia. 

Kaktusy

Kaktusy, tak jak wszystkie inne rośliny z kolcami, są w feng shui uznawane z nośniki złej energii. Choć są w wielu domach z uwagi na łatwość uprawy, to chińska filozofia mówi iż blokują w domownikach życzliwość, pobudzają do kłótni i wzmagają nerwowość. 

Kalendarze z poprzednich lat

Zgodnie z wieloma wierzeniami i przesądami, stare kalendarze nie pozwalają nam iść naprzód. Blokują naszą energię pozostawiając ją w przeszłości, a my zamiast skupiać się na planowaniu dalszych lat, myślimy o tym co było. 

Wszystkie te wierzenia i przesądy warto rozpatrywać jednak na zasadzie samospełniającej się przepowiedni. Może, jeżeli wierzymy, że mamy pecha, to on rzeczywiście nas dopada?

Przeczytaj: 15 przesądów ciążowych, przez które posikasz się ze śmiechu. A może nie?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza