W Opolu urodziły się czworaczki. Dumna mama przyznaje: "Długo staraliśmy się o dziecko"

2022-11-16 9:37

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu poinformowało, że półtora miesiąca temu, w szpitalu urodziły się czworaczki. Wszystkie maluchy i ich mama czują się dobrze, mimo iż dzieci to wcześniaki. Rodzice maluchów długo starali się o dziecko, a wieść o ciąży mnogiej była dla nich zdumiewająca. "Było to dla nas zaskoczenie, ale także ogromna radość" - opowiada szczęśliwa pani Bożena.

czworaczki z Opola
Autor: Facebook/ @KCGPiN W Opolu urodziły się czworaczki. Maluchy i ich mama czują się dobrze.

Czworaczki z Opola przyszły na świat 25 września 2022 r.. To sami chłopcy: Antoni (1400 g), Jan (1600 g), Aleksander (1120 g) i Stanisław (970 g). Dziś stan dzieci jest już stabilny. Przez jakiś czas będą jednak musiały zostać w szpitalu, ze względu na wcześniactwo.

Jak przekazuje szpital, personel będzie miał chłopców pod opieką do czasu uzyskania przez nich umiejętności picia przez smoczek.

Dowiedz się: Poród wieloraczków - naturalny czy przez cesarskie cięcie?

Pielęgnacja wcześniaka w domu

Przeczytaj: Wcześniak w domu: wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji wcześniaka

Jak wspominają rodzice chłopców, długo starali się o dziecko, a wieść o tym, że spodziewają się aż czwórki maluchów, była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Dziś, gdy wszystko dobrze się skończyło, rozpiera ich duma:

Razem z mężem jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy wydać na świat tak cudownych i zdrowych chłopców – komentuje pani Bożena.

Szczęśliwi rodzice, Bożena i Marcin, podkreślają też, jak wielką rolę w szczęśliwym rozwiązaniu miało zaangażowanie personelu szpitala.

Pomimo niedzieli, przy porodzie uczestniczył zespół składający się z ponad 20 osób personelu medycznego, który zaopiekował się moją żoną – dodaje pan Marcin, tata chłopców. - Każdy z rodzących się moich synków miał swojego lekarza neonatologa i dwie położne. Chciałbym za to podziękować – opowiada pan Marcin.

Całej rodzinie składamy szczere gratulacje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza