Mariusz, Błażej i Adaś walczą o życie. Mama błaga o wsparcie, by móc się nimi opiekować

2023-04-11 12:18

15 marca w powiecie sierpeckim na świat przyszły czworaczki. Czwórka braci urodziła się aż 13 tygodni za wcześnie. Niestety po trzech dniach najmniejszy z nich ważący zalewie 570 gramów Jaś zmarł. Jego bracia: Błażej, Adaś i Mariusz walczą o życie w warszawskich szpitalach.

W powiecie sierpeckim urodziły się czworaczki. Jedno z dzieci zmarło, pozostali walczą o życie
Autor: zrzutka.pl W powiecie sierpeckim urodziły się czworaczki. Jedno z dzieci zmarło, pozostali walczą o życie

Trójka chłopców, która pozostała przy życiu, w momencie narodzin ważyła od 800 do 860 g. Teraz wcześniaki walczą o życie w dwóch warszawskich szpitalach. Mariuszek w szpitalu przy Żwirki i Wigury, a Błażej i Adaś w Szpitalu Bielańskim.

Dzień wcześniaka na Oddziale Neonatologicznym w Zespole Szpitali Miejskich w Katowicach

Mariusz, Błażej i Adaś walczą o życie

O stanie zdrowia maluszków możemy dowiedzieć się z założonej przez bliskich zbiórki internetowej.

"Mariuszek w ubiegły piątek przeszedł poważną operację perforacji jelit. Przebywa w Warszawskim szpitalu na Żwirki i Wigury, a jego bracia w Szpitalu Bielańskim. Aktualnie Mariusz ma założoną stomię oraz tak, jak jego brat Błażej, jest pod respiratorem, dostają antybiotyki i są karmieni kroplówkami. Adaś jest na wspomaganym oddychaniu CPAP, też ma podawane antybiotyki" – czytamy na stronie zrzutka.pl

Celem zbiórki jest pomoc finansowa dla rodziców chłopców. Ich mama, aby móc być blisko swoich pociech, musiała wynająć mieszkanie w Warszawie. Codziennie dojeżdża autobusami i tramwajami do szpitali, w których przebywa trójka jej dzieci. Tata nie może być z nimi cały czas, ponieważ musi utrzymać rodzinę. Dojeżdża co tydzień na weekend ponad 100 km do swojej rodziny.

Zbiórka spotkała się z wielkim zrozumieniem i empatią. W ciągu zaledwie kilku dni 317 darczyńców uzbierało aż 198 proc. założonego na 10 tys. złotych celu. Wraz z drobnymi wpłatami internauci przesyłali słowa otuchy dla rodziców małych wojowników.

„Trzymam kciuki, bądźcie silni”.

„Dużo zdrówka dla maluszków”.

„Trzymam kciuki za maleństwa! Rodzice, bądźcie silni w tej sytuacji. Oby się wszystko ułożyło” – pisali.

My także trzymamy kciuki za Mariuszka, Błażeja i Adasia.

Źródło: portalpłock.pl