W schronach Odessy rodzą się dzieci. Zobacz film z podziemnej porodówki

2022-03-05 15:29

Odessa od kilku dni jest ostrzeliwana przez wojska rosyjskie. W tym czasie w schronach szpitali rodzą się dzieci. Światem wstrząsnęło nagranie z oddziału położniczego przeniesionego do piwnicy. Czy w takich warunkach muszą rodzić się niewinne dzieci?

W schronach Odessy rodzą się dzieci. Zobacz film z podziemnej porodówki
Autor: twitter/NEXTA Zobacz film z podziemnej porodówki

Zamiast łez radości - łzy smutku i przerażenie. W takich warunkach rodzą i pielęgnują swoje nowo narodzone dzieci mieszkanki Odessy. Niezależna białoruska telewizja Nexta opublikowała film ze schronu, który służy teraz za oddział noworodkowy. W takich warunkach rodzą się nowi obywatele Ukrainy. 

Na filmie widać gołe ściany schronu. W maleńkim pomieszczeniu widać około 30 kobiet z noworodkami w ramionach, które siedzą jedna obok drugiej na kilku szpitalnych łóżkach. Nie ma miejsca na położenie się, nakarmienie dziecka w spokoju, bo nad ich głowami toczy się wojna

Wczoraj władze w Kijowie przyznały że sytuacja w mieście jest trudna. "Ministerstwo obrony Ukrainy ostrzega przed desantem wojsk z Morza Czarnego. Mieszkańcy i żołnierze nie zamierzają oddać miasta i portu lekką ręką. Na plaży od wielu godzin powstają barykady, część terenu jest minowana. Ukraińskie wojsko ostrzega, że do Odessy zmierzają cztery rosyjskie okręty i trzy kutry rakietowe. Miasto szykuje się do obrony" - czytamy na stronie Superekspressu SE.pl.

Czytaj również: Historia Diany poruszyła świat, ale takich kobiet są setki. W ciąży uciekają przed wojną

Dzieci z sierocińca w Chersoniu czekają na wypuszczenie ze schronów

Zobaczcie film ze schronu w Odessie

Tak wygląda piekło wojny w Ukrainie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza