Widzisz tu napis? Tą zagadkę rozwiązują tylko bardzo bystre osoby

2023-09-16 9:49

Na pierwszy rzut oka, na obrazku jest tylko drobna, czarno-biała szachownica. Patrząc na obrazek w miniaturze można jednak dostrzec niewyraźny cień, który układa się w litery. Odczytasz, co jest napisane na obrazku? Mało kto daje radę.

Wyjątkowo trudna zagadka obrazkowa
Autor: brightside.me To wyjątkowo trudna zagadka obrazkowa.

Jaki napis widzisz na obrazku? I czy w ogóle jesteś w stanie dostrzec tu jakieś litery? Tą zagadkę mało kto rozwiązuje poprawnie. Warto się wysilić, bo to świetne ćwiczenie dla oczu i dobry test na spostrzegawczość. Musimy przyznać, że to jedna z najtrudniejszych zagadek obrazkowych, jakie krążą po internecie. 

Przeczytaj: Dzieci z autyzmem widzą takie obrazki po swojemu. To nie tylko rodzaj testu

Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów, odc. 3 Okulistyka

Czy tu w ogóle są jakieś litery?

Część internautów upiera się, że ta zagadka to "ściema", a na obrazku nie ma ukrytych żadnych liter. To nieprawda, choć nasze mózgi mogą być pewne, że na grafice nie ma liter. Wszystko przez złudzenie optyczne. Silny kontrast pomiędzy czernią i bielą nie pozwala nam dostrzec liter, które są pod spodem zapisane w kolorze jasnoszarym. To jak? Co za napis widzicie?

Złudzenie optyczne - zagadka
Autor: brightside.me Złudzenie optyczne - zagadka

Zobacz też: Widzisz tu liczbę? Ten test powie prawdę o wzroku twoim i dziecka

Rozwiązanie zagadki widać, gdy zamienimy kolory

Warto zaznaczyć, że w dużym rozmiarze obrazka ukryte litery całkiem się rozmazują, dopiero pomniejszając go więcej osób jest w stanie dostrzec ukryty napis.

Litery są na samym środku i doskonale je widać, gdy zamienimy kolory, tak by to napis był czarno-biały a szachownica w odcieniach szarości. Pod spodem ukryty jest napis - "ROCK". Widzieliście go?

Źródło:

brightside.me

Złudzenie optyczne - rozwiązanie zagadki
Autor: brightside.me Złudzenie optyczne - rozwiązanie zagadki