Wiśniewski musi się natrudzić, żeby spotkać się z 9 dzieci. "Tak wyglądają święta w rodzinie patchworkowej"

2022-12-22 10:16

Michał Wiśniewski ma ogromną rodzinę. Sam jest ojcem czworga dzieci z poprzednich małżeństw. Jego żona Pola także jest mamą czwórki dzieci z poprzednich związków. Mają też wspólnego, niespełna dwuletniego synka. A w drodze jest już kolejny maluch, którego rodzice przywitają na świecie w przyszłym roku. Jak Wiśniewscy radzą sobie z organizacją świąt w tak ogromnej rodzinie?

Michał Wiśniewski
Autor: Instagram/ @m_wisniewski1972 Wiśniewski opowiada jak spędza święta w ogromnej, patchworkowej rodzinie.

Obserwując profile społecznościowe muzyka, widać jak ważna jest dla niego rodzina. Mimo że sam ma mnóstwo dzieci, to jeszcze znajduje czas na pomoc w domach dziecka. Sam w końcu wychowywał się w jednym z nich. Być może właśnie dlatego jest tak rodzinny. Dzieci Wiśniewskich aż trudno zliczyć. 

Lider Ich Troje poza synem, którego ma z aktualnego związku, ma też syna Xaviera Michała (20 lat) i córkę Fabienne Martę (19 lat) z wokalistką - Mandaryną (Martą Wiśniewską). Ma także dwie młodsze córki Etiennette Annę (16 lat) i Vivienne Viennę (14 lat) z Anną Świątczak.

Pola Wiśniewska z kolei urodziła do tej pory piątkę dzieci. Z Michałem Wiśniewskim ma półtorarocznego synka - Falco Amedeusza. Z poprzednich związków ma czwórkę starszych dzieci. Jej pierworodna córka Julia skończyła już 19 lat. Pola urodziła ją mając lat 18.

Kolejne dziecko Wiśniewskiego, które jest już w drodze to chłopiec. Nie trudno policzyć, że w sumie małżeństwo ma dziewięcioro dzieci. Co zrobić, by spotkać się ze wszystkimi w święta?

Przeczytaj: Anna Wendzikowska gorzko o patchworkowych świętach. "Na Wigilię dziewczyny są u swoich tatusiów"

Michał Wiśniewski zdradza dlaczego warto się żenić i co przegapił w życiu najmłodszego synka!

Dowiedz się: Agnieszka Hyży szczerze o rodzinie patchworkowej. "Przeszłość będzie miała wpływ na nas i nie ma co się łudzić"

Niezwykłe święta u Wiśniewskich

Niektóre dzieci muzyka i jego żony Poli Wiśniewskiej są już dorosłe. Z pewnością urządzenie świąt w takiej rodzinie nie jest łatwe. Jak często śmieje się lider Ich Troje układając rymowanki typu - Brother from another mother (brat z innej matki), ich rodzina to wyższy poziom patchworkowego wtajemniczenia. A jednak da się. 

My się spotykamy jak zwykle 23 grudnia. Tak wyglądają święta rodziny patchworkowej. Wszyscy spotykamy się w jednym miejscu, nie powiem gdzie. (…) Składamy sobie życzenia, rozmawiamy o tym, co było w tym roku dobre, a co złe. Czego potrzebujemy w przyszłym roku. Standardowo, klasycznie – opowiadał w wywiadzie z portalem Pomponik.

Święta dla tak wielu osób to z pewnością duży wydatek. Wcześniej Wiśniewski opowiadał o kupowaniu drogich prezentów w rozmowie z Faktem. 

Pola dba, by każdy dostał jakąś drobnostkę, coś symbolicznego. Ja sam dostaję od dzieci symboliczne prezenty: upieczone ciasto, fajne zdjęcie, ładnie oprawione. Dajemy sobie prezenty, których nie da się kupić za pieniądze w sklepie. Oczywiście, że chciałbym im kupić dom, samochód, ale mnie na to nie stać.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza