Wlej kilka kropli, a pająki znikną z twojego domu. Ten sposób działa cuda

2023-10-21 9:03

Jesienią w naszych domach pojawia się wiele pająków. Co zrobić, aby się ich pozbyć? Okazuje się, że wystarczy zastosować kilka prostych metod, by stawonogi opuściły nasze progi.

Pająki w domu
Autor: Getty Images Aby pozbyć się pająków z domu, wystarczy wykorzystać olejki eteryczne.

Pająki jesienią szukają schronienia przed chłodem i zimnem. Nagle zauważamy, że są wszędzie: na balkonach, tarasach, oknach, a także w mieszkaniach. Stawonogi wchodzą do środka przez każdą możliwą szczelinę, by znaleźć ciepłe schronienie na zimę. 

Gigantyczny pająk nawiedził moje mieszkanie

Dlaczego pająki przychodzą do domu?

Pająki pojawiają się nawet w mieszkaniach, w których jest bardzo czysto. Jeśli nagle zauważymy, że na suficie, na framugach okien czy po płytkach chodzą pająki, nie oznacza to, że nie dbamy o porządek w mieszkaniu. Stawonogi po prostu szukają ciepła, dlatego wędrują w poszukiwaniu najlepszego miejsca, w którym mogłyby spędzić zimę. 

Ich obecność w domu nie należy do przyjemności, choć niektórzy uważają, że pająki przynoszą szczęście. Jeśli jednak przeszkadzają nam pająki, które nagle pojawiły się w naszym domu, możemy dość szybko i skutecznie się ich pozbyć.

Jak pozbyć się pająków z domu?

W walce z nieproszonymi gośćmi warto wykorzystać naturalne olejki. Pająki nie lubią niektórych zapachów, jeśli więc zadbamy o to, by unosiły się w naszym mieszkaniu, możemy skutecznie się ich pozbyć. 

Olejek lawendowy na pająki

Pająki, tak jak komary, nie lubią zapachu lawendy. Jeśli nie chcemy, by rozgościły się w naszym domu, możemy wykorzystać olejek lawendowy do sprzątania. W jaki sposób? Wystarczy dodać kilka kropli olejku do miski z wodą, którą myjemy okna lub podłogi. Pająki znikną!

Olejek miętowy na pająki

Olejek miętowy ma bardzo wyrazisty zapach i choć dla ludzi jest on przyjemny, to dla pajęczaków niekoniecznie. Jeśli chcesz pozbyć się pająków z domu, wlej do kadzidełka lub naczynia z wodą kilka kropli olejku miętowego. Pająki szybko wyprowadzą się z twojego mieszkania. 

Olejek pomarańczowy

Ten bardzo przyjemny, orzeźwiający i często kojarzący się ze świętami Bożego Narodzenia olejek, warto stosować również przy sprzątaniu mieszkania. Stawonogi nie przepadają za tym zapachem, ponieważ jest dla nich zbyt mocny. Dobrze więc rozpylać olejek w domu albo stosować go przy myciu szafek, okien, parapetów czy łazienek. Dzięki temu nie tylko nasz dom stanie się wolny od pająków, ale również będzie pięknie pachniał.

Czytaj: 6 patentów na wspólną zabawę podczas sprzątania

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza