Wymyśliła sposób na spokojne przewijanie dziecka. Przesadziła

2023-07-28 13:22

Pielęgnacja ruchliwego niemowlęcia nie jest łatwa, dlatego rodzice wymyślają różne sposoby na to, aby spokojnie ubrać, umyć dziecko czy zmienić mu pieluszkę. Ale ta mama, która postanowiła przewijać dziecko w ten sposób, chyba przesadziła z kreatywnością. Internauci oburzyli się jej pomysłem.

przewijanie niemowlęcia
Autor: Getty images/kadr IG @fitnesymoms Wymyśliła sposób na spokojne przewijanie dziecka. Przesadziła

Ruchliwy kilkumiesięczny malec nie ma czasu na zmianę pieluchy. Ma w tym czasie tyle do zrobienia - rzucanie klockami, machanie grzechotką, naciskanie świecących guzików w zabawce... Zmiana pieluchy to jego zdaniem niepotrzebna strata czasu, płacze więc przy przewijaniu, wierzga nogami, usiłując wyrwać się zmęczonej matce. 

Rodzice mają różne sposoby na okiełznanie malucha w czasie czynności pielęgnacyjnych: dają mu do rączki jakieś przedmioty, z nadzieją, że choć na chwile wzbudzą jego zainteresowanie i odwrócą jego uwagę od planowanie ucieczki z przewijaka. Inni śpiewają lub wygłupiają się - z tych samych powodów.  

Pewna kreatywna mama pokazała na profilu kontrowersyjny sposób na przewijanie dziecka. Opinie internautów były sprzeczne, ale większość z nich była oburzona jej pomysłem.

Spis treści

  1. Kreatywnie czy okrutnie?
  2. Intearnauci zszokowani
  3. Strategia na spokojną zmianę pieluchy
Przewijanie poza domem

Kreatywnie czy okrutnie?

Kobieta nagrała film, na którym przewija dziecko na dywanie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że górna część ciała dziecka zakryta jest tekturowym pudem. W kartonie, na wysokości głowy dziecka, znajduje się otwór, na którym leży telefon z włączoną bajką. Taki sposób ma chyba na celu odizolować dziecko od potencjalnych rozpraszaczy jego uwagi i skupić ja na filmie, aby w tym czasie rodzic mógł przewinąć je bez niepotrzebnej szarpaniny.

Czytaj również: Tego nigdy nie rób przy zmianie pieluchy niemowlakowi. Możesz zaszkodzić dziecku

Zmiana pieluchy w miejscu publicznym - jak to zrobić dyskretnie i sprawnie

Intearnauci zszokowani

Choć dziecko nie wygląda na nieszczęśliwe czy straumatyzowane tym zabiegiem, to jednak komentujący nie zostawili na mamie suchej nitki. Najczęściej poruszana kwestią było to, że w ten sposób matka uzależnia dziecko od telefonu.

"To naprawdę głupie, a dziecko w tym wieku nie powinno spędzać w ogóle czasu przed ekranem"

"Czy dziecko może oddychać!?"

"Zmiana pieluchy, nawet ta niespokojna, to świetny czas na interakcję z dzieckiem - oboje tracicie, korzystając z ekranu. Okropny pomysł!"

"Mam 3 synów i 7 wnuków i nigdy nie potrzebowałam pudełka!!"

Tylko jedna osoba stanęła po stronie kreatywnej mamy.

"Jako rodzic, na pewno wiesz, co działa najlepiej dla twojego dziecka i - o ile nie jest to dla niego krzywdzące, robisz wszystko, aby uniknąć stresu w czasie przewijania. Jestem pewna, że robiła to milion razy i dziecko wydaje się być w porządku". 

Strategia na spokojną zmianę pieluchy

Jeśli twój maluch nie lubi zmian pieluch, nie jest jedyny. Nie możesz pozwolić dziecku pozostać w brudnej pieluszce przez cały dzień, musisz wiec uciec się do sprytnych sposobów. 

  1. Odwróć uwagę malucha podczas zmiany pieluchy: może to być ulubiona zabawka lub książka, śpiewanie piosenki, wygłupy rodzeństwa. Możesz mieć specjalną zabawkę, którą dziecko dostają tylko podczas zmiany pieluchy. 
  2. Zaangażuj dziecko w przewijanie: dzieci lubią pokazywać, że są samodzielnie. Zaangażuj malucha w proces zmiany pieluchy, prosząc, by przyniósł ci pieluchę czy chusteczki.
  3. Zmień miejsce przewijania: często dzieci nie chcą leżeć na przewijakach, ale zgadzają się na zmianę pieluchy np. na łóżku czy dywanie. Albo na stojąco!