Wystarczyła sekunda, by dziecko znalazło się w śmiertelnej pułapce. Kamera ocaliła mu życie

2023-09-14 12:06

To nagranie pokazuje, jak mało potrzeba, by doszło do tragedii z udziałem małego dziecka. Wystarczył moment, by maluszek, który jeszcze nie potrafi się przewracać na boczki, znalazł się w sytuacji zagrożenia życia. A wszystko przez jeden przedmiot pozostawiony w jego łóżeczku.

Wystarczyła sekunda, by dziecko znalazło się w śmiertelnej pułapce. Kamera ocaliła mu życie
Autor: TikTok @safesleepabc Wystarczyła sekunda, by dziecko znalazło się w śmiertelnej pułapce. Kamera ocaliła mu życie

Na profilu @safesleepabc na Tiktoku ku przestrodze opublikowano film nagrany zarejestrowany przez elektroniczną nianię, na którym widać, jak niemowlę dusi się w łóżeczku. Na szczęście płacz maleństwa zaalarmował jego rodziców, którzy w porę przybiegli mu z pomocą.

Co męczy niemowlaka?

Kocyk dla dziecka? Może stać się śmiertelnym zagrożeniem

Na nagraniu widać malca, który leży sobie spokojnie w łóżeczku. W pewnym momencie chwyta za mały kocyk-przytulankę i mimowolnie nakłada go sobie na twarz. Niestety nie potrafi go z siebie ściągnąć – w samoobronie zaczyna płakać, nerwowo machać rączkami i nóżkami. Ewidentnie zaczyna się dusić. W pewnym monecie jego nóżki nawet znieruchomiały, ale szczęśliwie nie doszło do najgorszego. W ostatniej chwili uratowali go rodzice, którzy na czas wyłapali zagrożenie na ekranie elektronicznej niani.

"To dziecko zostało uratowane. Ale nie każde będzie miało tyle szczęścia" - czytamy w opisie pod nagraniem.

Wideo spotkało się z ogromnym odzewem – przerażeni internauci zadawali sobie pytanie, czy z dzieckiem jest wszystko w porządku. Zastanawiali się, dlaczego filmik został nagle przerwany. Okazało się, że mama zrobiła to celowo, bo gdy jej dziecko zaczęło się dusić, ona była bez bluzki.

W komentarzach pod nagraniem kilku użytkowników przyznało, że miało podobne doświadczenia z dziećmi i zabawkami. Nie każde z nich niestety kończyło się dobrze.

„To przydarzyło się mojemu dziecku z kocykiem, który szczelnie owinęłam wokół niego. Obudziłam się, słysząc jej krzyk - była całkowicie przykryta kocem”.

„6 miesięcy temu mój siostrzeniec zmarł w swoim łóżeczku, więc to nagranie mną wstrząsnęło, ale cieszę się, że dziecku nic się nie stało” – pisali.

Nie zostawiaj żadnych przedmiotów w łóżeczku

Nagranie pokazano ku przestrodze wszystkich rodziców, by nie zostawiali w łóżeczku dziecka żadnych przedmiotów, które mogłyby doprowadzić do uduszenia bądź zadławienia. Na czarnej liście znajdują się: kocyki, kocyki-przytulanki, pluszaki ochraniacze do łóżeczka, pieluszki tetrowe, kołderki i poduszki.

Dla bezpieczeństwa dziecka zaleca się, by zamiast kołderki lub kocyka, przykrywać dziecko do snu zakładając mu śpiworek. Maluszkowi trudniej zarzucić go na główkę lub się nim niebezpiecznie owinąć. Szczególnie polecany jest tym niemowlętom, które jeszcze nie potrafią zmieniać swojej pozycji – czyli tym do 5. miesiąca życia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza