Żadna matka nie jest "odporna na lęki i depresję". Księżna Kate walczy w ważnej dla nas sprawie

2022-05-06 12:36

Księżna Cambridge, Kate Middleton, została patronką Sojuszu do spraw Zdrowia Psychicznego Matki. Z tej okazji 40-letnia mama trójki dzieci opublikowała w swoich oficjalnych mediach społecznościowych specjalne wideo, mające na celu pobudzić świadomość w sprawie dbałości o psychikę matek i rodzin z dziećmi.

Książę William i Księżna Kate
Autor: Instagram/ @dukeandduchessofcambridge Ksieżna Kate angażuje się w kwestię zdrowia psychicznego matek

Księżna Kate próbując obudzić świadomość społeczną w temacie depresji poporodowej, zaznaczyła, jak istotna jest rola otoczenia, które może pomóc młodym matkom w pierwszej kolejności i dać „właściwe wsparcie we właściwym czasie”. Middleton wezwała społeczeństwo do odegrania swojej roli, mówiąc, że wszyscy muszą pomóc „rodzicom i opiekunom oraz wszystkim tym, którzy dzisiaj wychowują dzieci”.

Dowiedz się: Młode matki potrzebują się wygadać... Oto jak z nimi rozmawiać, by pomóc, a nie dołować

Jak czytamy na oficjalnym Instagramie Księcia Williama i Księżnej Kate:

Wszyscy wiemy, że ciąża, poród oraz pierwsze miesiące i lata życia dziecka mogą być niezwykle wymagające. W ciągu ostatniej dekady organizacje charytatywne połączyły siły, aby zmienić postawy, podnieść świadomość i zapewnić dostępność pomocy dla rodziców i dzieci w tym ważnym momencie ich życia.

Dowiedz się: "Weź się w garść" - nie pomaga, lecz szkodzi. Jak wspierać kobietę z depresją poporodową lub po stracie dziecka?

W swoim apelu, księżna Kate powiedziała o przesłaniu tygodnia, które na początek kampanii dotyczy „mocy i znaczenia połączenia” oraz tego, jak ostatnie dwa lata przypomniały wszystkim o roli związków w długoterminowym zdrowiu i szczęściu, zwłaszcza na początku życia dla niemowląt.

Przeczytaj: Depresja poporodowa: co to jest i jak pokonać depresję po porodzie? Wywiad z ekspertem

W dalszej, nieopublikowanej w mediach społecznościowych, części filmu, księżna podaje smutne statystyki, dotyczące wysp brytyjskich. Niestety, bardzo podobnie jest w pozostałych krajach Europy:

Około 20 procent kobiet w Wielkiej Brytanii doświadcza okołoporodowej choroby psychicznej. Niestety wiemy też, że o wiele więcej cierpi w milczeniu. Nikt nie jest odporny na doświadczanie w tym czasie niepokoju i depresji.

Dowiedz się: Te znane mamy przyznały się do depresji poporodowej. Gwiazdy mówią wprost o tym, co przeszły!

Baby blues - Smutek poporodowy