Jest nowa hipoteza ws. zaginięcia 16-letniego Krzyśka Dymińskiego . "Ma to duży sens"

2023-09-20 12:33

Kilka dni temu do sieci trafiło nagranie z Wielkopolski, na którym kamera samochodowa uchwyciła podobną do zaginionego Krzysztofa Dymińskiego osobę. Dało ono nadzieję, że poszukiwany od czterech miesięcy nastolatek żyje. Czy zaginiony wybrał samotny los pielgrzyma? Taka hipoteza pojawiła się teraz w sieci.

Zaginięcie 16-letniego Krzysztofa Dymińskiego. Pojawiła się nowa bardzo prawdopodobna hipoteza
Autor: Facebook @Gdziekolwiek jesteś Zaginięcie 16-letniego Krzysztofa Dymińskiego. Pojawiła się nowa bardzo prawdopodobna hipoteza

„Proszę, może jest osoba, która jest łudząco podobna do mojego dziecka, która 31 sierpnia szła drogą nr 11 z Koszut do Kórnika w stronę Poznania. Jeśli to Ty szedłeś - proszę odezwij się. Trwamy w niewiedzy już tak długo…” - zaapelowała mama Krzysia Dymińskiego po ujawnieniu nagrania z Wielkopolski. W osobnym apelu zwróciła się też bezpośrednio do syna, by wrócił do domu. Póki co sam zaginiony nie dał dotąd znaku życia, ale jak donosi „Fakt” pojawiły się nowe lokalizacje, w których osoba podobna do Krzysia była widziana tj. Bolewice, Lwówek i Nowy Tomyśl.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Krzysztof Dymiński przemierza szlak św. Jakuba?

Jak podaje dziennik osoby zaangażowane w poszukiwanie chłopaka podejrzewają, że wybrał on życie pielgrzyma i najprawdopodobniej podąża europejskim Szlakiem Świętego Jakuba, który częściowo biegnie przez nasz kraj. W Polsce należy do niego m.in. wielkopolska droga biegnąca przez Poznań, Leszno, Głogów, Zgorzelec i Żytawę oraz mazowiecka prowadząca z Warszawy do Włocławka oraz pomorska idąca przez Gdańsk, Lębork i Szczecin.

– Warszawa-Płock-Inowrocław też prowadzi droga św. Jakuba, jeśli ten chłopak w Sikorzu (obok Płocka) i ten w Jaksicach obok Inowrocławia to on, to ma to duży sens” – pisze pani Paulina, której wypowiedź cytuje „Fakt”.

Sztab poszukujący nastolatka przygotował mapę potencjalnych miejsc, w których chłopak może się pojawić.

By potwierdzić prawdopodobieństwo samotnego pielgrzymowania, dziennikarze „Faktu” zadali pytanie, czy zaginiony Krzysztof jest osobą wierzącą. W odpowiedzi na nie powołali się na słowa pana Daniela (taty zaginionego) wypowiedziane tuż po zaginięciu chłopca.

– Jeszcze dzień przed zniknięciem ustaliśmy plan dnia na weekend, a dzień wcześniej Krzyś rozmawiał z księdzem na temat bierzmowania – miał powiedzieć mężczyzna.

Zaginiony Krzysztof Dymiński – rysopis w dniu zaginięcia

16-letni Krzysztof Dymiński wyszedł ze swojego domu w miejscowości Pogroszew Kolonia w gminie Ożarów Mazowiecki i ślad po nim zaginął. Ostatni raz widziany był 27 maja. Wiadomo, że chłopak w dniu zaginięcia był ubrany w granatową bluzę marki Adidas, ciemne spodnie i czarne buty Diesel. Zaginiony ma 180 cm wzrostu, ma aparat na zębach i pofalowane włosy.

Wszystkie osoby, które widziały zaginionego, proszone są o pilny kontakt z: Wydziałem Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Stołecznej Policji, 00-150 Warszawa, ul. Nowolipie 2, telefon: 47 72 369 88, 47 72 376 57 lub z fundacją ITAKA.