Zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony na czas ferii

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony na czas ferii
Autor: Getty images Zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony na czas ferii

Zasiłek dla rodziców dzieci do lat 8, którzy nie mogą pracować ze względu na zamknięte szkoły i przedszkola przysługiwał im tylko do wigilii. Dziś premier ogłosi przedłużenie okresu wypłacania zasiłku w okresie od 28 grudnia do 17 stycznia.

Zasiłek opiekuńczy to forma znana już z wiosennego lockdownu. Obowiązuje w okresie, gdy placówki edukacyjne są zamknięte z powodu pandemii COVID-19. Zasiek przysługuje rodzicom dzieci do 8 roku życia i dzieciom z orzeczeniem niepełnosprawności.

Obecny okres wypłacania zasiłku miał skończyć się jutro, ale został dziś przedłużony do 17 stycznia. To przewidywany przez rząd termin powrotu uczniów do szkół po przerwie świątecznej i zimowej.   

Zasiłek przysługiwać będzie rodzicom nie pracującym z powodu zamkniętych szkół i przedszkoli w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia. 

W dobie pandemii przedszkolne jasełka i koncerty kolęd tylko online
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE