Uczniów czekają wielkie zmiany. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie

2020-11-21 10:35

Dzieci nie wrócą do szkół aż do połowy stycznia. Premier Morawiecki ogłosił dziś, że zdalne nauczanie obowiązuje do świąt Bożego Narodzenia, a zaraz po nich rozpoczną się ferie, ale i one nie będą takie, jak zwykle.

Uczniów czekają wielkie zmiany. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie
Autor: Getty images

Dzisiejsza (21 listopada) poranna konferencja Mateusza Morawickiego przyniosła wiele nowych informacji ważnych dla uczniów.

Dzieci zostają w domu

Ze względu na trwającą wciąż pandemię zdalne nauczanie zostanie przedłużone do świąt Bożego Narodzenia, czyli do 24 grudnia. Nie wrócą wiec do szkół w przyszłym tygodniu nawet uczniowie klas ósmych i maturalnych, jak wcześniej przewidywano. 

Ferie w nowym terminie

To jednak nie wszystkie zmiany dotyczące edukacji. Premier Morawiecki zapowiedział, że zmianie ulegnie również harmonogram ferii zimowych. Wszystko po to, aby ograniczyć ruch ludzi, a tym samym rozprzestrzenianie się wirusa. _ Zdecydowaliśmy, że ferie zimowe będą skumulowane dla wszystkich województw - od początku stycznia do 18 stycznia. Chodzi o to, żeby nie wyjeżdżać, nie zamawiać wyjazdów, żeby zostać w domu - powiedział premier. 

W praktyce oznacza to, że dzieci wrócą do szkół dopiero w połowie stycznia, o ile sytuacja epidemiczna w kraju nie ulegnie pogorszeniu. Nowe obostrzenia mają, zdaniem rządu, jednak zapobiec takiej właśnie sytuacji. 

Premier przypomniał, że zasady przyznawania zasiłków dla rodziców pozostają bez zmian. 

Czytaj

Nauka w czasie epidemii – jak uczyć się on line?

Epidemia koronawirusa. Co zrobić z dzieckiem, gdy szkoły i przedszkola są zamknięte?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza