Uczniów czekają wielkie zmiany. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie

Uczniów czekają wielkie zmiany. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie
Autor: Getty images

Dzieci nie wrócą do szkół aż do połowy stycznia. Premier Morawiecki ogłosił dziś, że zdalne nauczanie obowiązuje do świąt Bożego Narodzenia, a zaraz po nich rozpoczną się ferie, ale i one nie będą takie, jak zwykle.

Dzisiejsza (21 listopada) poranna konferencja Mateusza Morawickiego przyniosła wiele nowych informacji ważnych dla uczniów.

Dzieci zostają w domu

Ze względu na trwającą wciąż pandemię zdalne nauczanie zostanie przedłużone do świąt Bożego Narodzenia, czyli do 24 grudnia. Nie wrócą wiec do szkół w przyszłym tygodniu nawet uczniowie klas ósmych i maturalnych, jak wcześniej przewidywano. 

Ferie w nowym terminie

To jednak nie wszystkie zmiany dotyczące edukacji. Premier Morawiecki zapowiedział, że zmianie ulegnie również harmonogram ferii zimowych. Wszystko po to, aby ograniczyć ruch ludzi, a tym samym rozprzestrzenianie się wirusa. _ Zdecydowaliśmy, że ferie zimowe będą skumulowane dla wszystkich województw - od początku stycznia do 18 stycznia. Chodzi o to, żeby nie wyjeżdżać, nie zamawiać wyjazdów, żeby zostać w domu - powiedział premier. 

W praktyce oznacza to, że dzieci wrócą do szkół dopiero w połowie stycznia, o ile sytuacja epidemiczna w kraju nie ulegnie pogorszeniu. Nowe obostrzenia mają, zdaniem rządu, jednak zapobiec takiej właśnie sytuacji. 

Premier przypomniał, że zasady przyznawania zasiłków dla rodziców pozostają bez zmian. 

Czytaj

Nauka w czasie epidemii – jak uczyć się on line?

Epidemia koronawirusa. Co zrobić z dzieckiem, gdy szkoły i przedszkola są zamknięte?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE