Zestaw lakierów do paznokci z ulubionymi laleczkami dziewczynek wycofany ze sklepów. Nie daj się nim bawić córce

2022-11-15 8:00

Znana sieć ostrzega przed dziecięcym zestawem do malowania paznokci z wizerunkiem laleczek LOL. Znajduje się w nim składnik, który może wywołać znaczne podrażnienia delikatnej, dziecięcej skóry. W przypadku uczulenia możliwa jest także silna reakcja alergiczna. Wadliwy produkt można zwracać w sklepach sieci.

Lakiery do paznokci dla dziewczynek
Autor: Getty Images Te lakiery do paznokci dla dziewczynek wycofano ze sklepów.

Mowa o zestawie składającym się z 18 elementów w MGA LOL SURPRISE!, który sieć TK Maxx wycofuje ze sklepów. Produkt był dostępny na dziale z zabawkami, więc firma tym bardziej przestrzega swoich klientów, że może on wywołać reakcję alergiczną u dziecka:

Jeśli zakupiłeś(aś) ten produkt, natychmiast przestań go używać i zwróć do dowolnego sklepu TK Maxx, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

Kiedy z wysypką u dziecka trzeba szybko iść do lekarza?

Zobacz: Niewinne substancje, które mogą zabić. Zobacz, jak działają alergeny

Alergizujący konserwant

W lakierach o których mowa znajdują się znaczne ilości metyloizotiazolinonu (MI). Jest to substancja konserwująca, która hamuje rozwój mikroorganizmów w produkcie kosmetycznym. Z uwagi na możliwość działania alergizującego, nie jest to konserwant wskazany w kosmetykach przeznaczonych dla dzieci.

Reakcja alergiczna na metyloizotiazolinon jest dość silna, zwłaszcza jeśli wystąpi u dziecka. Na skórze pojawiają się wysypka i zaczerwienienie. W bardziej skrajnych przypadkach także swędzące krostki, a nawet pęcherze.

Które partie można zwracać do sklepów?

Sieć zachęca klientów, by zwracać zestawy do ich sklepów, celem otrzymania zwrotu pieniędzy. Produkt był w sprzedaży w sklepach TK Maxx od sierpnia do października 2022 r. Jak informuje sieć:

Kod produktu 423349 lub 423344 będzie widoczny na metce cenowej oraz na paragonie. Numer modelu LL0107GB lub FZ2494GA będzie widoczny na opakowaniu.

Dowiedz się: Wysypka i swędzenie skóry u dziecka – co mogą oznaczać?

lakiery dla dzieci TK Maxx
Autor: informacja prasowa lakiery dla dzieci TK Maxx
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza