Zmiany w 500 plus? Czy dotyczy to rodzin z dziećmi?

2019-12-31 10:08
Zmiany w 500 plus
Autor: Getty images

Od kilku dni w mediach mówi się o zmianach w świadczeniach 500 plus. Wyjaśniamy, czym są zapowiadane zmiany i czy rzeczywiście dotkną rodziny z dziećmi.

Zmiany, o których głośno jest od kilku dni, nie dotyczą tak naprawdę rodzin z dziećmi. Świadczenie 500 plus, które od tego roku przyznawane jest również na pierwsze dziecko (nie tylko na drugie i kolejne) zostanie utrzymane w 2020 roku.

Niekorzystnych zmian mogą oczekiwać osoby niepełnosprawne (pojawi się kryterium dochodowe oraz kryterium pieniędzy otrzymywanych ze środków publicznych).

Jedyne, co się zmieni w świadczeniu "Rodzina 500+", to okres rozliczeniowy (z lipca na luty), ale tu rodzice nie powinni narzekać - na skutek tych zmian, nie będą musieli składać w lipcu ponownie wniosku o wypłatę świadczenia na rok 2020 - o ile złożyli go w 2019 roku.

Z tego powodu zmieni się termin składania nowych wniosków - od 2021 roku upływać będzie w lutym, a okres przyznawania świadczeń od 2021 roku obowiązywać będzie nie od października do września, ale od czerwca do maja.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE