Znudzone dziecko zadręcza cię marudzeniem? Wyjmij tę jedną rzecz z torebki, a zajmiesz je na dłużej

2022-07-29 9:14

... i nie chodzi o telefon, co to, to nie. Nie mówimy także o przekąskach. Ten jeden przedmiot, który większość kobiet nosi w torebkach, zajmie dziecko na dłużej. I to niezależnie od tego, czy ma 10 miesięcy, czy 6 lat. Zobaczcie same!

znudzone dziecko
Autor: Getty Images Tym przedmiotem z własnej torebki zajmiesz znudzone dziecko na dłużej.

Każdy rodzic chyba zna takie sytuacje, że gdy najbardziej liczymy na odrobinę ciszy i wypoczynku, dziecko zaczyna być znudzone i marudne. Dzieje się tak chociażby w restauracjach. Jest jednak pewien przedmiot codziennego użytku, który może zwiększyć twoje szanse na spokój.

Mowa o chusteczkach higienicznych. Większość z nas nosi je w torebkach, bo są niezbędne, zwłaszcza przy dziecięcych katarkach, czy ciągłej potrzebie wycierania brudnych rąk i buzi. Mogą one zająć dzieci fantastycznie.

W opakowaniu pięknie szeleszczą, co będzie idealnym zajęciem dla niemowlaków, które często wolą "zabawy" zwykłymi przedmiotami niż zabawkami. Dla roczniaka czy dwulatka fascynujące może być ich rwanie lub mazanie po nich flamastrem, który będzie w fascynujący sposób robił plamy z tuszu - zupełnie inaczej niż na kartce.

A jak chusteczki mogą zająć starszaka? Oto kilka pomysłów. 

Zobacz też: Baw się i odpoczywaj – 10 pomysłów na zabawy w pozycji leżącej

Myślisz, że to bunt trzylatka? Tak maluch prosi o okazanie mu miłości

Sprawdź: Nie wiesz, w co się bawić z dzieckiem? Oto 15 zabaw wspierających rozwój niemowlaka

Figurki z chusteczek

Jeśli znasz się na origami, możesz z chusteczki wyczarować dla dziecka niemałe cuda. Choć tak duże umiejętności nie są potrzebne. Ucieszyć może je zwykła łódka. Większość z nas potrafi ją zrobić, pamiętając własne dzieciństwo.  Wystarczy jednak fantazyjnie pozagniatana chusteczka tworząca kształt łabędzia. Drugą daj dziecku - niech spróbuje zrobić coś podobnego samodzielnie. To zadanie z pewnością przypadnie do gustu 3-, 4-latkom.

Kwiatki z chusteczek

To zadanie, które spodoba się starszakom. Z chusteczek higienicznych można wyczarować piękne róże, piwonie, a mając nożyczki - także goździki czy stokrotki. To wcale nie takie trudne, wystarczy obejrzeć kilka tutoriali. 

Dowiedz się: Zabawy ruchowe dla dzieci. Propozycje zabaw stymulujących rozwój dziecka

Zabawa w ubranka dla lalki lub opatrywanie misia

Chusteczki mogą być równie dobrze idealnym gadżetem do zabaw ulubioną lalką czy misiem, z którym dziecko się nie rozstaje. Mogą służyć, jako "materiał" do stylizowania lalki, albo stanowić opatrunek dla chorego misia. 

Przeczytaj: Setne "pobaw się ze mną" w ciągu dnia? Oto 5 kroków, by nauczyć dziecko samodzielnej zabawy

Kreatywne zabawy z wodą

Chusteczki rozmoczone wodą są dla dzieci dziwnie fascynujące. Wiele maluchów lubi patrzeć jak nasiąkają wodą, pływają w niej porwane w rytm nadawany przez ich rączki. To wbrew pozorom bardzo kreatywna i zarazem wyciszająca zabawa. Tu jednak potrzebna jest wanna lub chociażby miska. 

Ale w warunkach bardziej "polowych" dziecko może pobawić się w robienie fantastycznych gąsienic, tak jak na wideo poniżej: