Zofia Zborowska urodziła. Rodzice zdradzili piękne imię córeczki

2024-05-16 14:56

Zofia Zborowska-Wrona i Andrzej Wrona zostali po raz kolejny rodzicami - na świat przyszła ich druga córeczka. Dziewczynka wybrała sobie wyjątkową datę, urodziła się się w dniu, w którym imieniny obchodzą jej mama i starsza siostra.

Zofia Zborowska urodziła. Rodzice zdradzili piękne imię córeczki
Autor: Instagram @zborowskazofia Zofia Zborowska urodziła. Rodzice zdradzili piękne imię córeczki

Zofia Zborowska-Wrona i Andrzej Wrona w listopadzie poinformowali o tym, że ich rodzina się powiększy. A dokładniej - zrobiła to ich córeczka Nadzieja. "To jest tata. To jest mamuś. To jest Wiesia, to jest Krysia. To jest misio Zdzisio. A ja jestem Nadzia. Będę miała siostrzyczkę" - mówiła w opublikowanym na Instagramie nagraniu.

O tym, że termin porodu zbliża się wielkimi krokami, mogłyśmy się nie tylko domyślać, obserwując kolejne przygotowania, mówiła o tym także aktorka. "Ostatnia prosta. Albo okrągła" - napisała w poście ze zdjęciami z ciążowej sesji.

Zofia Zborowska odliczała do narodzin córeczki, kilka dni temu opublikowała zdjęcie opatrzone m.in. hasztagiem #foreverpregnant. - No elo! Na KTG, a gdzie? - napisała w swoim stylu aktorka.

Druga córka znanej pary postanowiła poczekać na konkretną datę narodzin.

Czy trzeba iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego po ciąży i porodzie? M jak mama

Zofia Zborowska urodziła

Druga córeczka Zofii Zborowskiej-Wrony i Andrzeja Wrony urodziła się w środę, 15 maja. A w czwartek na Instagramie pojawiły się zdjęcia powiększonej rodziny, wykonane oczywiście w ich stylu. Na pierwszym widzimy "pozowaną" fotografię, na drugim - umęczonych rodziców. "Instagram vs reality" - napisali.

- A tak na serio to wczoraj w imieniny Nadziejki i Zosi przyszła na świat nasza druga córeczka Jaśminka - czytamy w poście udostępnionym na profilach znanej pary. - Dzielna Mama z Córeczką mają się dobrze! Obydwie głównie śpią, jedzą i zmieniają pieluchy.

Dziewczynka dostała piękne i wciąż rzadkie imię. Jaśmina kojarzy się nie tylko z pachnącym krzewem, ale i ze spolszczoną wersją imienia disneyowskiej księżniczki. W 2023 roku imię Jaśmina otrzymało 571 dziewczynek, według rejestru PESEL nosi je 2 742 Polek.

Przeczytaj także: Szukasz wyjątkowego imienia dla córeczki? To rzadkie imię o perskim rodowodzie cię zachwyci

Rodzice dziękują "porodowemu teamowi"

W poście nie brakuje także podziękowań kierowanych do "porodowego teamu". Aby ten szczególny czas przebiegł bez zakłóceń, zadbała m.in. znana położna gwiazd, Jeannette Kalyta.

Kochana @jeannettekalyta dziękujemy Ci za to, że bezpiecznie sprowadziłaś naszego Pędzelka na ten świat, a ja (Zosia) mogłam normalnie funkcjonować i chodzić już tego samego dnia! - czytamy we wpisie. - Twoje doświadczenie, opanowanie i dobro, które od Ciebie płynie są absolutnie wyjątkowe.

Poród i pobyt w szpitalu rodzice będą wspominać dobrze. Wystawili ocenę 10/10, zdradzając jednocześnie, że "zamykają produkcję".

"Pędzel, pędzel, co z ciebie wyrośnie? Gruszki na wierzbie czy śliwki na sośnie! Ciocia kocha! Dla ciekawskich Pędzel wygląda jak Nadzia i Zosia w dniu porodu. Tylko że z twarzą Andrzeja!" - napisała siostra aktorki, Hanna Zborowska-Neves.

Serdecznie gratulujemy!

Przeczytaj także: Jak się przygotować na przyjście na świat drugiego dziecka?

Nadopiekuńcza czy wyluzowana? Jakim rodzicem będziesz?

Pytanie 1 z 10
Musisz przygotować plan porodu. Co jest dla ciebie najważniejsze?