Pozycje jogi dla ciężarnych (galeria). 4 najkorzystniejsze pozycje jogi dla przysżłych mam

2021-06-17 8:52

Pozycje jogi dla kobiet w ciąży to jedna z najpopularniejszych form gimnastyki dla ciężarnych. Oprócz ćwiczeń ruchowych ma dużo innych zalet, które są niezbędne przy porodzie. Jak ćwiczyć jogę w ciąży? Zobacz, jakie są najlepsze pozycje jogi dla kobiet w ciąży! 

Joga w ciąży
Autor: thinkstockphotos.com

Joga dla kobiet w ciąży różni się od tradycyjnej głównie tym, że jest dostosowana do możliwości i potrzeb kobiety ciężarnej. Oto najkorzystniejsze dla przyszłych mam pozycje jogi w ciąży - wypróbuj je koniecznie!

Zalety jogi w ciąży

Zalety jogi w ciąży, zdaniem znawców, są niepodważalne: joga uelastycznia ciało, rozciąga i rozluźnia mięśnie. Joga też odpręża, uczy kontrolowania oddechu i przede wszystkim przygotowuje ciało kobiety do porodu.

A ponieważ jej ważnym elementem jest praca nad oddechem, dlatego jest też doskonałym sposobem na dotlenienie organizmu zarówno mamy, jak i dziecka. Joga dla kobiet w ciąży ma wiele zalet, dlatego staje się coraz popularniejszą formą ćwiczeń dla przyszłych mam.

Joga w ciąży ma też duży wpływ na naukę oddechu, co jest niezbędne podczas porodu. Kontrola nad oddechem, rozróżnianie wdechów i wydechów przeponą lub klatką piersiową sprawia też, że kobieta podczas porodu potrafi i może wykorzystać tę umiejętność w walce z bólem.

Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia jogi dla ciężarnych, zrób to od razu. Ten rodzaj treningu jest dozwolony przez cały okres ciąży, jednak im szybciej zaczniesz, tym lepsze efekty osiągniesz. Oto kilka pozycji jogi dla kobiet w ciąży, które pomagają przygotować się do narodzin dziecka.

Czytaj: 7 powodów, dla których warto ĆWICZYĆ JOGĘ

Jak bezpiecznie korzystać w ciąży z basenu? Zapobieganie basenowym infekcjom intymnym

Pozycje jogi w ciąży

Zobacz galerię zdjęć z najkorzystniejszymi dla przyszłych mam pozycjami jogi.

M jak mama: Dlaczego warto ćwiczyć w ciąży?
O autorze
Małgorzata Wójcik
Małgorzata Wójcik
Redaktor prowadząca serwisu. Dziennikarka z 25–letnim stażem. Od początku związana z tematyką dziecięcą i zdrowotną - pracowała m. in. w magazynie "M jak mama". W mjakmama.pl specjalizuje się w tematyce ciążowej i porodowej. Prywatnie – mama trójki dorastających dzieci. Chętnie czyta i spaceruje po lesie z psem.