Najlepsza woda dla przyszłych mam

2014-03-10 13:04

Woda jest najbardziej polecanym napojem dla kobiet w ciąży. Przyszłe mamy powinny jej wypijać minimum 2 litry dziennie. Ale nie każda woda jest tak samo dobra.

picie wody w ciazy
Autor: _photos.com

Nawet jeśli dotąd nie przepadałaś za piciem wody, w ciąży powinno to stać się twoim nawykiem. Woda jest bowiem teraz niezbędna, aby wasze organizmy – twój i dziecka – funkcjonowały prawidłowo. Jeśli będziesz pić za mało wody, konsekwencje mogą być nie tylko przykre, ale i szkodliwe: niedobór płynu owodniowego, zaparcia, infekcje dróg moczowych, odwodnienie etc. Pamiętaj, aby ilość wypijanej wody w ciąży dostosować do masy ciała i pogody: im więcej ważysz i im bardziej gorąco jest na dworze, tym więcej potrzebujesz płynów.

Picie wody w ciąży: jaka jest najlepsza?

Jednak woda wodzie nierówna – nie każda nadaje się dla przyszłych mam. Dlatego bardzo starannie wybieraj tę, którą będziesz pić w ciąży. I smak nie jest tu bynajmniej najważniejszym kryterium. Liczy się przede wszystkim czystość wody (obecność zanieczyszczeń) oraz zawartość składników mineralnych.
Kupując wodę butelkowaną, zwracaj uwagę na to, ile jest w niej takich pierwiastków jak magnez, wapń i sód.
Zastanawiasz się też być może, czy bezpieczne jest dla ciebie picie wody z kranu. Ostatnio w mediach prowadzone były kampanie promujące kranówkę jako wodę w pełni czystą i nadającą się do bezpośredniego picia – bez gotowania. Czy dotyczy to także kobiet w ciąży?
Odpowiedzi na te i inne pytania związane z tematem wody dla ciężarnych znajdziesz w tekście „Pij wodę! Ale nie każdą" w kwietniowym numerze "M jak mama" (4/2014). Tekst powstał na podstawie rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i zawiera wiele cennych, konkretnych informacji. Zapraszamy do lektury!

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza