Ile mleka trzeba pić w ciąży?

2019-08-13 11:58
ile mleka pić w ciąży
Autor: Getty images

Dieta w ciąży powinna być urozmaicona. Mleko i jego przetwory to ważny element diety w ciąży. Czy prawdą jest, że zbyt dużo mleka w diecie ciężarnej sprzyja alergii u dziecka? Podpowiadamy, ile mleka trzeba pić w ciąży.

Dieta w ciąży powinna być bogata w wiele rozmaitych składników, w tym w mleko i jego przetwory. Dlaczego mleko jest tak ważne i czy można przesadzić z jego piciem?

Dlaczego mleko jest ważne w ciąży

Od dzieciństwa jest nam wpajane, że mleko jest zdrowe i trzeba je pić. Czy mleko powinno być także obecne w diecie ciężarnej? Mleko, a także inne produkty mleczne: żółte sery, jogurty, kefiry i sery twarogowe powinny być żelaznym punktem twojego codziennego menu, bo dostarczają pełnowartościowego białka, najlepiej wchłanianego wapnia oraz witaminy D.

Czytaj: Zdrowe odżywianie w ciąży: jak powinna wyglądać dieta ciężarnej

Mleko i przetwory mleczne w ciąży

Ile mleka może pić ciężarna?

Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego mleko powinno być codziennie obecne w diecie ciężarnej. Powinna ona wypijać litr mleka dziennie (należy je wykluczyć z diety tylko wtedy, gdy ciężarna ma alergię na nabiał czy nietolerancję laktozy). To nieprawda, że unikanie w ciąży mleka chroni dziecko przed alergią. Żadne badania tego nie udowodniły.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, co jeść w ciąży, by nie mieć anemii i jakie nazwisko może nosić nowo narodzone dziecko. Przeczytaj również o tym, jak uniknąć błędów przy karmieniu piersią i dowiedz się, co czuje rodzący się maluch

Kup dostęp od 2,50 zł
okladka m jak mama 1/20
KOMENTARZE