CIĄŻA latem ma same zalety!

2013-07-10 16:08

Błękitne niebo i gorące promienie słońca to wymarzona pogoda na urlop, a także... na ciążę, a zwłaszcza pierwszy i drugi jej trymestr. Przeczytaj, dlaczego ciąża latem ma wiele zalet.

ciaza latem ma same zalety
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Dobre strony ciąży latem – piękna pogoda
  2. Dobre strony ciąży latem – bogactwo warzyw i owoców sezonowych
  3. Dobre strony ciąży latem – urlop

Ciąża to czas, wielkich zmian. Wraz z powiększającym się brzuszkiem, zmienia się ciało kobiety i pojawiają się uciążliwe dolegliwości – nudności, wymioty, senność, a później bóle pleców, obrzęki, skurcze łydek i zawroty głowy. Wszystkie te dolegliwości są męczące o każdej porze roku, a co dopiero latem, gdy na dworze żar i spiekota! Czy zatem ciąża latem może mieć jakieś zalety?

Dobre strony ciąży latem – piękna pogoda

Lato to świetna pora szczególnie na pierwszy i drugi trymestr ciąży. Długi dzień, ciepło, słońce – to wyraźnie wpływa pozytywnie na twój nastrój. Nawet przykre dolegliwości ciążowe jest ci łatwiej znieść, gdy za oknem piękna pogoda. W odróżnieniu od mam, których ciąża przypadła na deszczowe i słotne miesiące jesienne, nie musisz siedzieć w domu. Możesz do woli korzystać ze spacerów. Nie rezygnuj z aktywności, latem masz idealne warunki, by uprawiać sporty zalecane ciężarnej – basen czy nordic walking.

Dobre strony ciąży latem – bogactwo warzyw i owoców sezonowych

W ciąży powinnaś się dobrze odżywiać – to ważne dla rozwijającego się dziecka i dla twojego zdrowia. W twojej diecie muszą się znaleźć produkty ze wszystkich grup: mięso, ryby, wędliny, jaja, tłuszcze roślinne, produkty zbożowe, mleko i produkty mleczne. I oczywiście warzywa i owoce. Najlepsze są surowe, bo w takiej postaci zawierają najwięcej witamin i minerałów. A tak się składa, że lato obfituje w sezonowe owoce i warzywa. Możesz do woli - o ile nie ma przeciwwskazań - zajadać truskawki, czereśnie czy maliny i smakowite młode ziemniaczki, marchewkę czy kalafiora.

Dobre strony ciąży latem – urlop

Lato to pora urlopowych wyjazdów, wycieczek i plażowania. Jeśli w ciąży pracujesz, nie rezygnuj z urlopu. Postaraj się wyjechać choćby na kilka dni – zmiana klimatu i relaks są ci teraz bardzo potrzebne. Podczas plażowania postaraj się ostrożnie korzystać ze słońca - stosuj kremy z wysokim filtrem, unikaj przebywania na słońcu w godzinach południowych i pij dużo wody. Urlop jest po to, by leniuchować. Pamiętaj, ze wkrótce, gdy na świat przyjdzie dziecko, nie będziesz miała wiele czasu na wypoczynek i relaks. Dlatego teraz odpoczywaj i ciesz się swoim odmiennym stanem.