CIĄŻA latem ma same zalety!

2013-07-10 16:08

Błękitne niebo i gorące promienie słońca to wymarzona pogoda na urlop, a także... na ciążę, a zwłaszcza pierwszy i drugi jej trymestr. Przeczytaj, dlaczego ciąża latem ma wiele zalet.

ciaza latem ma same zalety
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Dobre strony ciąży latem – piękna pogoda
  2. Dobre strony ciąży latem – bogactwo warzyw i owoców sezonowych
  3. Dobre strony ciąży latem – urlop

Ciąża to czas, wielkich zmian. Wraz z powiększającym się brzuszkiem, zmienia się ciało kobiety i pojawiają się uciążliwe dolegliwości – nudności, wymioty, senność, a później bóle pleców, obrzęki, skurcze łydek i zawroty głowy. Wszystkie te dolegliwości są męczące o każdej porze roku, a co dopiero latem, gdy na dworze żar i spiekota! Czy zatem ciąża latem może mieć jakieś zalety?

Dobre strony ciąży latem – piękna pogoda

Lato to świetna pora szczególnie na pierwszy i drugi trymestr ciąży. Długi dzień, ciepło, słońce – to wyraźnie wpływa pozytywnie na twój nastrój. Nawet przykre dolegliwości ciążowe jest ci łatwiej znieść, gdy za oknem piękna pogoda. W odróżnieniu od mam, których ciąża przypadła na deszczowe i słotne miesiące jesienne, nie musisz siedzieć w domu. Możesz do woli korzystać ze spacerów. Nie rezygnuj z aktywności, latem masz idealne warunki, by uprawiać sporty zalecane ciężarnej – basen czy nordic walking.

Dobre strony ciąży latem – bogactwo warzyw i owoców sezonowych

W ciąży powinnaś się dobrze odżywiać – to ważne dla rozwijającego się dziecka i dla twojego zdrowia. W twojej diecie muszą się znaleźć produkty ze wszystkich grup: mięso, ryby, wędliny, jaja, tłuszcze roślinne, produkty zbożowe, mleko i produkty mleczne. I oczywiście warzywa i owoce. Najlepsze są surowe, bo w takiej postaci zawierają najwięcej witamin i minerałów. A tak się składa, że lato obfituje w sezonowe owoce i warzywa. Możesz do woli - o ile nie ma przeciwwskazań - zajadać truskawki, czereśnie czy maliny i smakowite młode ziemniaczki, marchewkę czy kalafiora.

Dobre strony ciąży latem – urlop

Lato to pora urlopowych wyjazdów, wycieczek i plażowania. Jeśli w ciąży pracujesz, nie rezygnuj z urlopu. Postaraj się wyjechać choćby na kilka dni – zmiana klimatu i relaks są ci teraz bardzo potrzebne. Podczas plażowania postaraj się ostrożnie korzystać ze słońca - stosuj kremy z wysokim filtrem, unikaj przebywania na słońcu w godzinach południowych i pij dużo wody. Urlop jest po to, by leniuchować. Pamiętaj, ze wkrótce, gdy na świat przyjdzie dziecko, nie będziesz miała wiele czasu na wypoczynek i relaks. Dlatego teraz odpoczywaj i ciesz się swoim odmiennym stanem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza