Infekcje intymne w ciąży: jak się ich ustrzec

2014-03-07 13:51

Pieczenie, swędzenie w intymnym miejscu, upławy to zazwyczaj objawy INFEKCJI INTYMNEJ. Zakażenia w miejscach intymnych nie omijają, niestety, ciężarnych kobiet. Podpowiadamy, jak zapobiegać infekcjom intymnym w ciąży.

intymne dolegliwosci i infekcje w ciazy infekcje pochwy nietrzymanie moczu hemoroidy zaparcia
Autor: _photos.com

W ciąży jesteś szczególnie podatna na zakażenia w okolicach intymnych. Warto wiedzieć, jak się przed nimi chronić, gdyż każda infekcja intymna może mieć niekorzystny wpływ na przebieg ciąży.
Dbaj o higiene osobistą. Stosuj płyny o lekko kwaśnym pH zamiast zasadowych mydeł w kostkach lub pachnących płynów pod prysznic. Intymne okolice myj w kierunku pupy, nigdy odwrotnie, aby nie przenieść bakterii z okolicy odbytu do pochwy lub cewki moczowej. Twoja bielizna osobista powinna być niezbyt obcisła i wykonana z przewiewnych tkanin, najlepiej z bawełny.
Zachowajcie ostrożność i delikatność podczas intymnych zbliżeń. Zrezygnujcie z bardzo intensywnego współżycia, a także niektórych intymnych gadżetów, gdyż stosowanie ich zwiększa prawdopodobieństwo infekcji pochwy.
Odzywiaj się w sposób urozmaicony. Nadmiar słodyczy, dań typu fast food, słodkich gazowanych napojów lub po prostu zbyt skromne albo zbyt obfite posiłki mogą sprzyjać intymnym infekcjom.
Sięgaj po wspomagające naturalną odporność antybiotyki doustne lub dopochwowe.

Gdy zauważysz objawy infekcji intymnej

A co zrobić, gdy zauważysz u siebie dolegliwości, które mogą wskazywać na infekcję intymną? Więcej informacji o objawach i sposobie leczenia infekcji intymnych znajdziesz w  najnowszym wydaniu M jak mama (4/2014). Zobacz też, co na temat zwalczania infekcji intymnych podczas ciąży piszą forumowiczki na forum Mjakmama24.pl

Zapalenie pęcherza
Grzybica

miesięcznik "M jak mama"