Niepokojące objawy w ciąży

Ból brzucha i podbrzusza w ciąży to częsty objaw. Ból brzucha w ciąży szczególnie niepokoi przyszłe mamy. Przyczyny bólu brzucha i podbrzusza w ciąży mogą być jednak bardzo różne. Nie zawsze też oznaczają, że dzieje się coś niepokojącego. Zawsze jednak warto skonsultować te dolegliwości z lekarzem. Dowiedz się, jakie są najczęściej występujące przyczyny bólu brzucha i podbrzusza w ciąży.
Ból brzucha na początku ciąży może niepokoić. Okazuje się, że bolący brzuch w pierwszym trymestrze jest normalnym objawem. Co więcej, często traktowany jest jako jedna z pierwszych oznak ciąży. Niestety, ból brzucha na początku ciąży może być też zwiastunem problemów. Co może oznaczać ból brzucha w ciąży jak przed okresem? Jakie mogą być przyczyny bólu podbrzusza na początku ciąży?
Krwawienie z dróg rodnych u ciężarnych kobiet nie musi być groźne. Mimo wszystko krwawienia w ciąży nie powinno się bagatelizować, ponieważ może oznaczać problemy zdrowotne i powikłania. Idąc do lekarza zaoszczędzisz sobie stresu i sprawdzisz czy wszystko jest w porządku z dzieckiem.
Ból pięty w ciąży może pojawiać się co jakiś czas i nie powodować większego dyskomfortu, ale jeśli jest ból pięty w ciąży jest dotkliwy i przewlekły, może niemal zupełnie ograniczyć możliwość poruszania się. Jakie są przyczyny bólu pięt w ciąży i jak go leczyć?
W okresie ciąży twój organizm może produkować więcej wydzielin z dróg rodnych. Plamienia w ciąży i krwawienia w ciąży oraz upławy o dziwnym zabarwieniu to powód do szybkiej konsultacji z ginekologiem. Które wydzieliny w ciąży jeszcze są niebezpieczne?
Małowodzie najczęściej występuje w ostatnim trymestrze ciąży. Średnio co czwarty przypadek małowodzia jest spowodowany odpływaniem wód płodowych. Czy to dolegliwość groźna dla nienarodzonego dziecka?
Omdlenia i zawroty głowy to dość częste ciążowe przypadłości. Co je wywołuje i kiedy konieczny jest kontakt z lekarzem?
Dla wielu ciężarnych najpewniejszym dowodem na to, że ich dziecko ma się dobrze, są jego wyczuwalne ruchy. Trudno się zatem dziwić niepokojowi, jaki pojawia się w momencie, gdy matka nie czuje ruchów dziecka. Co oznacza brak ruchów płodu i kiedy jechać do szpitala, gdy nie czujesz ruchów dziecka?
Przedwczesne rozwarcie szyjki macicy w ciąży może być pierwszym sygnałem wystąpienia ryzyka przedwczesnego porodu. Dlatego każde rozwarcie prze terminem ma kluczowe znaczenie dla przebiegu ciąży. O czym świadczy rozwarcie szyjki macicy w ciąży i jak je zmierzyć?
Pobyt na oddziale patologii ciąży jest doświadczeniem bardzo trudnym i fizycznie, i psychicznie. Jeśli znalazłaś się w takiej sytuacji, masz prawo czuć się rozczarowana, a nawet wściekła. Nie obcy jest ci też na pewno lęk o dziecko, a także niewygoda i nuda. Jak przetrwać pobyt na patologii ciąży i jak radzić sobie ze stresem?
Białe upławy w ciąży to jeden z tych obajwów, które mogą budzić niepokój. Czy biały śluz z pochwy to faktycznie powód do zmartwień? Przeczytaj, co mogą oznaczać białe upławy w ciąży, Kiedy się nie niepokoić, a kiedy lepiej zgłosić do ginekologa?
Co to jest ciąża przenoszona? Od kiedy można o niej mówić? Wyjaśniamy, czy ciąża po terminie jest niebezpieczna dla dziecka i co robić w sytuacji, gdy mija termin porodu, a dziecko nie chce przyjść na świat.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza