Spis treści
To, co kiedyś było wyjątkiem, staje się normą. Młode kobiety nie śpieszą się z zakładaniem rodziny. Studia, szukanie pracy, kariera zawodowa, stabilizacja finansowa – to priorytety, które odsuwają macierzyństwo w czasie. Czasem trudno też znaleźć odpowiedniego kandydata na partnera i ojca dzieci. Dopiero około trzydziestki przychodzi myśl o założeniu rodziny, o dziecku. Ale dojrzałe mamy to także te, które po trzydziestce rodzą już kolejne dziecko: trzecie, czwarte, szóste... Jak dzisiaj wygląda dojrzałe macierzyństwo? Co jest ważne dla mam, które decydują się rodzić między trzydziestką a czterdziestką? Jak postrzegają siebie i swoje macierzyństwo? Wejdź na forum i porozmawiaj z nimi!
Z rodzicami pod jednym dachem
Gdy para postanawia zamieszkać razem, marzeniem jest własne lub choćby wynajęte, ale osobne lokum. To naturalne, że młodzi chcą się usamodzielnić i zaczynając dorosłe życie, wyprowadzić się od rodziców. Ale nie zawsze jest to możliwe. Niekiedy muszą kilka lat mieszkać pod jednym dachem z rodziną – swoją lub partnera. Czasem to nie tylko rodzice, także rodzeństwo, siostrzeńcy i bratankowie. Z jednej strony to dobra sytuacja, bo można liczyć na pomoc babci czy siostry, gdy urodzi się dziecko. Lecz z drugiej strony... no właśnie. Przysłowie mówi, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Czy mieszkanie z rodziną pod jednym dachem bardziej pomaga, czy uwiera? Dołącz do dyskusji!
Poronienie – jak po tym dojść do siebie?
Ból, żal po stracie, rozczarowanie, bezsilność, złość, że to się przydarzyło mnie, zazdrość o brzuszki innych kobiet, a nade wszystko smutek, który przesłania wszystko – te emocje znają kobiety, które straciły dziecko, nim jeszcze się urodziło. I tylko one wiedzą, jak się uporać z traumą poronienia i co pomaga przetrwać żałobę i żyć dalej. Potrzebujesz wsparcia – wejdź na forum mjakmama24.p.
Mjakmama24.pl