Naga ciążowa sesja zdjęciowa - cena, czas trwania, inspiracje

2021-10-26 9:35

Jesteś w ciąży i unikasz obiektywu? Po porodzie możesz żałować tego, że z okresu ciąży nie masz żadnej fotograficznej pamiątki. Coraz większą popularnością cieszą się profesjonalne brzuszkowe sesje zdjęciowe, także te, w których ciężarna pozuje nago. Zdecydowały się na nią także niektóre gwiazdy. Ile kosztuje naga sesja zdjęciowa i jak wygląda?

Naga sesja ciążowa
Autor: Getty images Naga sesja ciążowa

Brzuszkowa sesja fotograficzna, w której przyszła mama pozuje nago, nie ma w sobie nic z wulgarności. Nie obawiaj się, że zdjęcia wyjdą "niesmaczne", w złym guście, a zamiast podkreślić twoje atuty - aparat wyostrzy mankamenty, które wolałabyś ukryć.

Jeśli zdecydujesz się na profesjonalną sesję zdjęciową możesz być pewna, że fotograf zrobi wszystko, by zdjęcia były dla ciebie wspaniałą pamiątką, a może także prezentem dla przyszłego taty?

Oczywiście kluczowy jest wybór dobrego studia fotograficznego. Takiego, w którym nie będziesz czuła się skrępowana własną nagością. Zainteresowanie profesjonalnymi sesjami ciążowymi, w których kobieta może poczuć się jak modelka, stale rośnie. To dlatego wciąż rozbudowywane są oferty sesji, których cena zawiera nie tylko wydruk zdjęć, lecz także całą otoczkę - usługę fryzjera i makijażysty, nierzadko także ubrania.

Możesz zdecydować się zarówno na pokazanie się przed obiektywem zupełnie nago, lub pozując z subtelnie zakrywającą np. biust zwiewną chustą.

Zobacz: Sesja ciążowa z rojem pszczół! Zdecydowałabyś się na coś takiego?

Spis treści

  1. Naga ciążowa sesja zdjęciowa - czas trwania
  2. Naga sesja brzuszkowa - cena
  3. Ile zdjęć otrzymasz?
  4. Nagie sesje ciążowe gwiazd
  5. Nagie sesje ciążowe - inspiracje z Instagrama

Naga ciążowa sesja zdjęciowa - czas trwania

Na nagą ciążową sesję z brzuszkiem powinnaś zarezerwować sobie minimum 1,5 godziny - jeśli taka sesja odbędzie się u ciebie w domu (niektórzy oferują taką opcję) lub kilka godzin, jeśli będziesz musiała dojechać do studia. By nie męczyć przyszłej mamy, warto wcześniej ustalić szczegóły - sesja będzie krótsza.

Czas trwania nagiej sesji zdjęciowej zależy również od tego, czy wspólnie z fotografem ustaliliście, jak mniej więcej ma ona wyglądać. Jeśli dopiero na miejscu wyklaruje się cała koncepcja, lub do każdej fotografii będziesz zmieniać stroje - czas sesji oczywiście się wydłuży. Należy doliczyć także czas wykonania makijażu i fryzury (jeśli oferta to zawiera).

Zobacz także: Pomysły na sesję ciążową - zabawne i romantyczne

Naga sesja brzuszkowa - cena

Ceny nagich sesji zdjęciowych nie należą do najtańszych, jednak trudno oczekiwać, by było inaczej. Nieco więcej zapłacisz za sesję wykonaną na Mazowszu, jednak tutaj wybór fotografów oferujących wykonanie nagiej sesji zdjęciowej jest dość duży. 

Przykładowo cena samych 10 zdjęć + 10 plików na płycie kosztuje od 700 zł. Przyszła mama zazwyczaj w studiu ma do dyspozycji rekwizyty czy stroje (jeśli chce choć trochę przykryć ciało). Pamiętaj jednak, że w nagiej sesji zdjęciowej najlepiej sprawdza się minimalizm.

Cena sesji zdjęciowej z usługą makijażu i fryzjera na miejscu, strojami, a także pakietem zdjęć w eleganckim pudełku, gdzie podczas sesji możliwe jest uwiecznienie kilku różnych stylizacji, kosztuje od 1500 zł w górę, często około 2000 zł.

Ile zdjęć otrzymasz?

Zwróć na to uwagę, wybierając konkretny pakiet. Zazwyczaj oferty zawierają do 10, maksymalnie 20 zdjęć, przy czym dopuszcza się kilka różnych stylizacji (inne kadry, ubiór). Oczywiście jeśli odbitek chcesz mieć więcej, z pewnością możesz je dokupić. Często nie muszą to być wyłącznie zdjęcia - to może być także album lub zdjęcia w pięknym pudełku, a nawet wielkoformatowy wydruk na płótnie czy fotoobraz.

Czytaj: Jesienna sesja ciążowa w plenerze - jak zrobić ją samodzielnie?

Nagie sesje ciążowe gwiazd

Na pozowanie w ciąży nago przed obiektywem zdecydowały się m.in. Lara Gessler i Maja Hyży. Restauratorka zdecydowała się pozować na mieście, za to wokalistka wybrała intymną sesję z partnerem.

Na pokazanie światu intymnych kadrów zdecydowała się także amerykańska modelka Ashley Graham, która spodziewała się bliźniąt:

Nagie sesje ciążowe - inspiracje z Instagrama

Wciąż nie jesteś pewna, czy naga sesja zdjęciowa w ciąży jest dla ciebie? A może szukasz konkretnych kadrów, które ci się spodobają, i które sama chciałabyś podczas takiej sesji odtworzyć? Zobacz piękne zdjęcia z Instagrama:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza