Proste? To spróbuj to zrobić z ciążowym brzuchem. Tiktokerka bawi do łez

2022-11-30 16:20

Trzeci trymestr ciąży jest to czas, kiedy możemy mieć już wszystkiego serdecznie dosyć. Spuchnięte nogi, wielki brzuch i ciężar sprawiają, że trudno nam się poruszać i oddychać. Ta mama pokazała, że sam obrót z boku na bok może być prawdziwym wyzwaniem.

Kobieta w ciąży leżąca na łóżku
Autor: Getti Images „Pod koniec jesteś wyczerpana”. Przyszła mama pokazała, jak wygląda obrót z boku na bok w 3 trymestrze ciąży

Ostatnie tygodnie trzeciego trymestru ciąży mogą wydawać się najcięższe i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Dziecko w tym okresie jest już w pełni rozwinięte i nie da się ukryć, że jest już na tyle duże, że zaczyna mu być po prostu ciasno.

W większości poradników zaleca się, aby przyszła mama w tym okresie dużo odpoczywała i się nie przemęczała. Jest to jednak trudne do wykonania, bo stres związany ze zbliżającym się porodem robi swoje, a dodatkowo znalezienie wygodnej pozycji w trzecim trymestrze może graniczyć z cudem. Ból pleców i uczucie ciągłego ucisku na pęcherz sprawiają, że wszystko cię boli i wciąż biegasz do łazienki.

Przyszła mama postanowiła nagrać niby najprostszą rzecz na świecie – obrót z boku na bok. Jednak będąc w końcówce ciąży, musiała podzielić tę czynność na kilka etapów.

Zobacz także: Co może cię zaskoczyć w 3 trymestrze ciąży?

Trening w 3 trymestrze ciąży

Obrót pod koniec ciąży

Profil na Instagramie @maternitypage jest poświęcony macierzyństwu. Jedno z opublikowanych tam nagrań pokazuje obrót kobiety pod koniec ciąży.

Kobieta wykonuje go w 37 tygodniu ciąży, gdy dziecko waży już nieco ponad 3600 g.

Z początku kobieta jest odwrócona tyłem i nie widać jeszcze, z jakim ciężarem przyszło jej się mierzyć. Powoli kładzie się z jednego boku na plecy, przytrzymując sporych rozmiarów brzuch jedną ręką. Kiedy leży już na plecach, czeka przez chwilę, aby dziecko się ułożyło i następnie robi obrót na drugi bok.

Patrząc na to nagranie, można zrozumieć, że trzeci trymestr to nie przelewki. W tym okresie po prostu już się czeka na rozwiązanie i przytulenie noworodka do piersi.

„Jest to tak trudne, na jakie wygląda”

Nagranie polubiło niemal 2 tysiące osób. Pojawiły się również komentarze internautek, które doskonale rozumieją, jak to jest. Niby najprostsza rzecz świata, obrócenie się z boku na bok, a jednak dla kobiety ciężarnej w ostatnim trymestrze, to nie lada wysiłek.

Pomyśleć tylko, że ułożenie takiej wielkości brzucha i przespanie spokojnie nocy, to kolejne wyzwanie, z którym musi się zmierzyć.

Patrząc na to, poczułam ten ciężar. Kiedy sama byłam w ciąży, czułam się bardzo niekomfortowo. Całe jednak to cierpienie zniknęło, gdy na świecie pojawiła się moja córeczka.

Pamiętam mój brzuch. Uwielbiałam go, ale w końcówce ciąży było już bardzo niewygodnie.
Ta ciągła walka. Ten ból miednicy i bioder.
Pod koniec jesteś wyczerpana.
Jest to tak trudne, na jakie wygląda.

Czytaj także: Obniżenie brzucha w ciąży — ile dni przed porodem obniża się brzuch?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza