Proste? To spróbuj to zrobić z ciążowym brzuchem. Przyszła mama pokazała, jak wygląda obrót w 3. trymestrze

2022-11-30 16:20

Trzeci trymestr ciąży jest to czas, kiedy możemy mieć już wszystkiego serdecznie dosyć. Spuchnięte nogi, wielki brzuch i ciężar sprawiają, że trudno nam się poruszać i oddychać. Ta mama pokazała, że sam obrót z boku na bok może być prawdziwym wyzwaniem.

Kobieta w ciąży leżąca na łóżku
Autor: Getti Images „Pod koniec jesteś wyczerpana”. Przyszła mama pokazała, jak wygląda obrót z boku na bok w 3 trymestrze ciąży

Ostatnie tygodnie trzeciego trymestru ciąży mogą wydawać się najcięższe i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Dziecko w tym okresie jest już w pełni rozwinięte i nie da się ukryć, że jest już na tyle duże, że zaczyna mu być po prostu ciasno.

W większości poradników zaleca się, aby przyszła mama w tym okresie dużo odpoczywała i się nie przemęczała. Jest to jednak trudne do wykonania, bo stres związany ze zbliżającym się porodem robi swoje, a dodatkowo znalezienie wygodnej pozycji w trzecim trymestrze może graniczyć z cudem. Ból pleców i uczucie ciągłego ucisku na pęcherz sprawiają, że wszystko cię boli i wciąż biegasz do łazienki.

Przyszła mama postanowiła nagrać niby najprostszą rzecz na świecie – obrót z boku na bok. Jednak będąc w końcówce ciąży, musiała podzielić tę czynność na kilka etapów.

Zobacz także: Co może cię zaskoczyć w 3 trymestrze ciąży?

Trening w 3 trymestrze ciąży

Obrót pod koniec ciąży

Profil na Instagramie @maternitypage jest poświęcony macierzyństwu. Jedno z opublikowanych tam nagrań pokazuje obrót kobiety pod koniec ciąży.

Kobieta wykonuje go w 37 tygodniu ciąży, gdy dziecko waży już nieco ponad 3600 g.

Z początku kobieta jest odwrócona tyłem i nie widać jeszcze, z jakim ciężarem przyszło jej się mierzyć. Powoli kładzie się z jednego boku na plecy, przytrzymując sporych rozmiarów brzuch jedną ręką. Kiedy leży już na plecach, czeka przez chwilę, aby dziecko się ułożyło i następnie robi obrót na drugi bok.

Patrząc na to nagranie, można zrozumieć, że trzeci trymestr to nie przelewki. W tym okresie po prostu już się czeka na rozwiązanie i przytulenie noworodka do piersi.

„Jest to tak trudne, na jakie wygląda”

Nagranie polubiło niemal 2 tysiące osób. Pojawiły się również komentarze internautek, które doskonale rozumieją, jak to jest. Niby najprostsza rzecz świata, obrócenie się z boku na bok, a jednak dla kobiety ciężarnej w ostatnim trymestrze, to nie lada wysiłek.

Pomyśleć tylko, że ułożenie takiej wielkości brzucha i przespanie spokojnie nocy, to kolejne wyzwanie, z którym musi się zmierzyć.

Patrząc na to, poczułam ten ciężar. Kiedy sama byłam w ciąży, czułam się bardzo niekomfortowo. Całe jednak to cierpienie zniknęło, gdy na świecie pojawiła się moja córeczka.

Pamiętam mój brzuch. Uwielbiałam go, ale w końcówce ciąży było już bardzo niewygodnie.
Ta ciągła walka. Ten ból miednicy i bioder.
Pod koniec jesteś wyczerpana.
Jest to tak trudne, na jakie wygląda.

Czytaj także: Obniżenie brzucha w ciąży — ile dni przed porodem obniża się brzuch?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza