Łóżeczko dziecięce: jak wybrać łóżko dla niemowlaka? [GALERIA]

2015-06-23 18:34

Łóżeczko dziecięce znajduje się na samej górze listy zakupów, jaką młodzi rodzice przygotowują przed przyjściem na świat potomka. Dowiedz się, czym się kierować, wybierając łóżeczko dziecięce dla noworodka i zapoznaj się z naszą galerią przykładowych produktów.

Wybór łóżeczka dziecięcego nie należy do najłatwiejszych. Wbrew pozorom, nie zawsze szeroka oferta w sklepach pomaga podjąć właściwą decyzję - od rodzajów modeli, kolorów, innowacyjnych rozwiązań może aż zakręcić się w głowie. Dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając łóżeczko dziecięce. Dołączamy też galerię ze zdjęciami łóżeczek, których zakup warto wziąć pod uwagę.

Łóżeczka dziecięce mają zazwyczaj wymiary 120x60 cm lub 140x70 cm. Najpopularniejszym - tradycyjnym modelem łóżeczek dziecięcych jest łóżko ze szczebelkami. Ten typ mebla został już sprawdzony przez wiele pokoleń rodziców i dzieci i nie bez przyczyny cieszy się nieustającą popularnością. Szczebelki zapewniają dziecku bezpieczeństwo, w niektórych z łóżek można zdemontować poszczególne szczebelki, dzięki czemu będą one pełniły swoją funkcję nawet przez kilka lat.

>> Czym jest biały szum i dlaczego pomaga dziecku zasnąć?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze łóżeczka dziecięcego?

  • Łóżeczko dziecięce: możliwość regulowania poziomu

Kupując łóżeczko dziecięce wybierz to, w którym można regulować poziom. Noworodki mogą spać i wypoczywać na którymś z wyższych poziomów - przy takim ustawieniu i dzieciom jest wygodnie, i rodzicom łatwiej się nimi zajmować. Niemowlęta i starsze dzieci, które potrzebują więcej przestrzeni i są bardziej ruchliwe, lepiej będą się czuć, leżąc w łóżeczku na niższym poziomie.

  • Dobór właściwego materiału dziecięcego łóżeczka

Kupując łóżeczko dziecięce z wysokiej jakości materiałów jednorazowo wydamy więcej niż w przypadku wyboru gorszych jakościowo komponentów, jednak w dłuższej perspektywie czasu taki zakup na pewno się opłaci. Łóżko nie tylko dłużej będzie dziecku służyć, ale jego użytkowanie będzie dla dziecka bezpieczne. Najlepszym zakupem może okazać się łóżeczko dziecięce z drewna - stabilne i wytrzymałe.

Czytaj:  Co lepiej wybrać łóżeczko czy kołyskę?

Karuzela do łóżeczka - wybierz mądrze i znajdź najlepszą karuzelę dla swojego dziecka

Fotelik samochodowy 0-13 kg. Jaki fotelik dla niemowlaka? Nasze ranking 2020

  • Łóżeczko dziecięce: najlepiej wybrać niemalowane

Łóżeczko dziecięce powinno być drewniane i niepomalowane. Jeśli jednak użyto przy jego produkcji farb, trzeba sprawdzić, czy mają one atest. Małe dzieci uwielbiają gryźć szczebelki, więc konieczny jest wybór łóżka wykonanego z naturalnego materiału. Nie kupuj łóżeczka z płyt wiórowych, zawierających formaldehyd, który z kolei powoduje alergie.

  • Łóżeczko dziecięce: dodatkowe opcje

Jak wspominano wyżej, mozliwość usuwania pojedynczych szczebli z łóżka pozwoli na dłuższe z niego korzystanie. Niektóre modele zamiast usuwanych szczebelków mają opuszczany bok, przydatny zwłaszcza przy większych i chodzących już dzieciach.

>> Co jeszcze możesz kupić, by ułatwić sobie opiekę nad niemowlakiem?

  • Wybór odpowiedniego materaca do łóżeczka

Wybierając łóżeczko dziecięce nie można zapomnieć o materacu. Najczęściej polecane są ostatnio materace lateksowe, które posiadają właściwości ortopedyczne. Dobrym wyborem będzie także materac z pianki HR o wysokiej gęstości. Rodzic może łatwo sprawdzić, czy dany materac nadaje się do łóżeczka jego dziecka. Jeśli, postawiony pod ścianą, będzie się w stanie samodzielnie utrzymać, dobrze sprawdzi się i w łóżeczku dziecięcym.

  • Akcesoria do dziecięcego łóżeczka

Pamiętaj, aby łóżeczko dziecięce wyposażyć w niezbędne akcesoria. Świetnym rozwiązaniem jest również zakup ochraniaczy na szczebelki, które zminimalizują skutki ewentualnych uderzeń dziecka o nie. Baldachim ochroni dziecko przed ostrym światłem i innymi czynnikami zewnętrznymi, a dzięki zawieszonej nad łóżeczkiem karuzeli maluch będzie mógł rozwijać swoje zmysły.

Zapoznaj się również z naszą galerią łóżeczek dziecięcych, których zakup warto wziąć pod uwagę!

Polecamy wideo: Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE