Otwierasz taras i dzieci bawią się w ogródku? Do pełni szczęścia brakuje ci tylko takich piaskownic

2022-03-29 14:56

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Już czas, by zaplanować zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci. Zwłaszcza w czasach pandemii, szczęściarze mający własne ogródki urządzają je tak, by były spokojnym azylem do zabaw dla dzieci. A zabawa w piasku to przecież jedna z ich ulubionych. Jaka piaskownica do ogródka będzie fajna dla dzieci, a i praktyczna z punktu widzenia rodzica?

Piaskownica do ogródka. Jaką wybrać by zajęła dzieci na długo i dała wytchnienie rodzicom?
Autor: Getty images Piaskownica do ogródka. Jaką wybrać?

Kupno odpowiedniej piaskownicy do ogródka wydaje się banalnym zadaniem. A jednak, warto je przemyśleć. Dobrze dobrana piaskownica do ogródka będzie pasowała do jego rozmiarów i estetyki. Powinna być bezpieczna, łatwa w konserwacji i zajmująca dzieci na dłużej. Przydadzą się zatem gadżety, czyli zabawki do piasku i dodatki. Z czego możemy wybierać wśród piaskownic do ogródka?

Spis treści

  1. Piaskownica drewniana czy plastikowa?
  2. Duża piaskownica czy stolik do zabaw ogrodowych?
  3. Przydatne elementy piaskownicy do ogródka
  4. Nasz przegląd ciekawych piaskownic

Piaskownica drewniana czy plastikowa?

Piaskownice drewniane to klasyka, która z pewnością nie jedną osobę przekona za sprawą estetyki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że drewno wymaga konserwacji i nie jest zbyt odporne na warunki atmosferyczne.

Na odmalowywanie drewna, szlifowanie ewentualnych nierówności, tak by dziecku nie wbiła się drzazga, trzeba znaleźć czas. Druga sprawa, to chłonność drewna. Po deszczu, będzie musiało wyschnąć, nim dziecko będzie mogło usiąść na elemencie do siedzenia.

Piaskownice plastikowe, mają mniej przyjemny wygląd dla oczu dorosłych. Łatwo je jednak utrzymać w czystości, nie wymagają konserwacji. Ponadto są bezpieczne dla dzieci, za sprawą opływowych kształtów. Modeli jest mnóstwo, można więc znaleźć taki, który będzie pasował do estetyki ogrodu i nie sprawi, że ogródek będzie wyglądał jak plac zabaw pod przedszkolem.

Duża piaskownica czy stolik do zabaw ogrodowych?

Piaskownica do ogródka musi być przystosowana do jego wielkości, tak by nie zajmowała połowy dostępnej powierzchni. Z drugiej strony, warto dopasować jej wielkość do ilości dzieci, jakie będą z niej korzystać, by nie powodować konfliktów wśród rodzeństwa.

Dla jedynaka mającego do dyspozycji tylko mały ogródek przy mieszkaniu czy też taras, można rozważyć kupno stolika zabaw ogrodowych. W takich zabawkach jest miejsce na piasek, wodę i różne gadżety, które urozmaicą zabawę. Z kolei liczniejsze rodzeństwo z pewnością najlepiej dogada się posiadając pełnowymiarową piaskownicę.

Czytaj również: Przydomowy plac zabaw. Jak go urządzić, aby malec był zadowolony?

To moja łopatka! Jak reagować na kłótnie dzieci w piaskownicy? Psycholog radzi

Dzieci w ogrodzie, czyli pomysły na zajęcia i zabawy dla najmłodszych

Przydatne elementy piaskownicy do ogródka

Przemyślane kupno zestawu sprawi, że piaskownica do ogródka posłuży na dłużej, a my, dorośli, nie będziemy sobie zaprzątać głowy dokupywaniem dodatkowych elementów, których brak z pewnością wyjdzie z czasem. Co się przyda?

  • Zadaszenie – wiadomo, że w piaskownicy dzieci najczęściej bawią się w ciepłe i słoneczne dni. Przyda się im cień, zwłaszcza jeśli w zabawie mają uczestniczyć maluszki.
  • Pokrywa – to istotny element, dzięki któremu do piaskownicy nie dostanie się deszcz czy zanieczyszczenia. Koniecznie rozważ kupno piaskownicy z pokrywa, jeśli masz w domu kota, lubi mieszkasz w miejscu, które z dużym prawdopodobieństwem mogą odwiedzić dzikie zwierzęta.
  • Części na wodę – zabawa w piasku jest tym zabawniejsza, gdy można z niego zrobić błoto lub z mokrego piasku zrobić babkę. Tu przodują piaskownice typu „muszelka”, gdzie w część górną, która stanowi pokrywę piaskownicy można wlać wodę i zrobić z niej basenik. Miejsce na wodę znajdziecie też w każdym stoliku ogrodowym. Producenci dobrze znają się na upodobaniach dzieci, bo i duże piaskownice mają coraz częściej elementy nazywane „kuchniami błotnymi”.

Nasz przegląd ciekawych piaskownic

Redakcja mjakmama24.pl wybrała 7 modeli piaskownic, które z pewnością spodobają się dzieciom.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza