Kiedy dziecko jest gotowe na spanie w dużym łóżku? 10 sygnałów, które o tym świadczą

2022-03-11 10:30

Kiedy dziecko jest gotowe na przeniesienie się do „dorosłego” łóżka? Specjaliści mówią, że najlepszy do tego jest wiek między 18. a 30. miesiącem życia. Jest wiele sygnałów, które świadczą o gotowości malca do takiej zmiany. Oto one.

0 sygnałów świadczących o tym, że twoje dziecko jest gotowe spać w dużym łożku
Autor: Getty images 0 sygnałów świadczących o tym, że twoje dziecko jest gotowe spać w dużym łożku

Dla wielu dzieci pożegnanie z łóżeczkiem ze szczebelkami to wielki krok. To również wyzwanie dla rodziców – wiąże się z przeniesieniem malca do osobnego pokoju i zmianą nocnych przyzwyczajeń całej rodziny. Przeniesienie dziecka do dużego łóżka jest niekiedy konieczne ze względu na pojawienie się drugiego dziecka, ale czasem po prostu dlatego, że czujemy, że „to już ten czas”.

Kiedy dziecko jest gotowe na przeniesienie się do „dorosłego” łóżka i porzucenie dziecinnego łóżeczka ze szczebelkami? Oto 10 sygnałów, które o tym świadczą. Jeśli większość z nich dotyczy twojego malucha, możesz zacząć myśleć nad przemeblowaniem.

Wejdź do galerii i sprawdź, czy twój maluch jest na to gotowy

Łóżeczko a sen dziecka
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza